Kurtki

Pokazano 1-24 z 113 pozycji

Pogoda w górach potrafi diametralnie zmienić się w bardzo krótkim czasie. By ustrzec się przed niespodziewanymi kaprysami aury, warto dobrze przygotować się do wyprawy. Zupełnie podstawowym elementem garderoby, jaki powinien znaleźć się w naszym plecaku, jest kurtka trekkingowa. Solidne, porządnie uszyte okrycie tego typu ochroni nas przed wiatrem, deszczem albo niespodziewaną śnieżycą.  Zazwyczaj kurtka trekkingowa to inwestycja na kilka sezonów, dlatego powinna być  funkcjonalna i praktyczna. Ma sprawdzić się w każdych warunkach. Musi odznaczać się odpowiednią wytrzymałością - będzie przecież użytkowana w różnych okolicznościach, zapewne nie tylko w podróży czy na górskiej ścieżce, ale też (przynajmniej raz na jakiś czas) w mieście.

Ponadto musi dawać dobrą ochronę przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi: deszczem, wiatrem, chłodem. Nie może przemakać ani przepuszczać zimnych podmuchów powietrza. Powinna jednak charakteryzować się oddychalnością, którą gwarantują nam specjalne membrany. Wybierając kurtki trekkingowe, zwracajmy uwagę też na krój i fason. Dobrze, by miały wzmocnienia na łokciach, barkach i ramionach, czyli w miejscach szczególnie narażonych na przetarcia powstający np. podczas noszenia plecaka. Ważny jest też kaptur z rzepami i ściągaczami pozwalającymi na właściwe dopasowanie, by w momencie obrotu głowy nie przysłaniał nam pola widzenia. Może też być wyposażony w daszek dodatkowo chroniący przed opadami.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj