Skarpety


Amatorom niektórych dyscyplin (np. trekkingu) zmienna aura nie przeszkadza w uprawianiu sportu. Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy intensywnie pracują nad swoją formą, hartują ciało, nie pozwalając mu na rozleniwienie. Jednak oddawanie się ulubionej aktywności w cięższych warunkach wymaga zadbania o odpowiedni strój, który zagwarantuje komfort termiczny i sprawi, że nie będziemy niepotrzebnie narażali swojego zdrowia na szwank.  Wśród elementów garderoby, na które powinniśmy w chłodniejszym okresie zwrócić szczególną uwagę, są bielizna i skarpety.

O tym, jak ważne to części stroju nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Najlepiej jednak zdają sobie z tego sprawę piechurzy i wielbiciele trekkingu. Długotrwały marsz w mroźny dzień w trudnych warunkach bez ciepłych skarpet może w najlepszym wypadku skończyć się uciążliwym przeziębieniem. A słabe odprowadzanie wilgoci czy przegrzanie w ciepłe dni będzie powodowało  nieprzyjemne odciski i otarcia. Jednak dobre skarpety powinny dbać nie tylko o komfort termiczny naszych stóp. Nowoczesne modele dopasowane do rodzaju dyscypliny, jaką uprawiamy, gwarantują właściwą amortyzację, chronią przed skręceniem kostki czy inną bolesną kontuzją.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj