Rowery crossowe męskie i damskie

Pokazano 1-24 z 36 pozycji

Damskie i męskie rowery crossowe to bardzo uniwersalne modele, które z powodzeniem sprawdzą się jako rower miejski lub profesjonalny sprzęt na wycieczki czy rekreacyjne treningi. To, co wyróżnia ten typ jednośladów, to przede wszystkim duża wszechstronność i charakterystyczna konstrukcja, stanowiąca połączenie sportowego górala i roweru trekkingowego. Męskie rowery crossowe nadadzą się na wypad za miasto, do lasu czy na polne ścieżki. Podsumowując, są to jednoślady praktycznie do wszystkiego.

Popularne crossy sprawdzą się zatem na drogach leśnych, szutrowych i asfaltowych. Niektóre modele są przeznaczone również do jazdy górskiej, choć powinniśmy wtedy korzystać raczej z łatwiejszych szlaków, bez stromych podjazdów. Damskie i męskie rowery crossowe to idealne rozwiązanie dla tych osób, które szukają uniwersalnego roweru rekreacyjnego, którym można z powodzeniem jeździć do szkoły lub pracy.

Rowery trekkingowe to rowery z założenia przeznaczone do przemierzania długich tras (nawet wielodniowych) i uprawiania tzw. turystyki rowerowej. Można więc nimi jeździć zarówno po nieutwardzonej nawierzchni w czasie podmiejskich wycieczek, jak i z powodzeniem pokonywać wyasfaltowane ścieżki. Decydując się na taki model, warto pamiętać, że z założenia powstał on po to, by łatwo i wygodnie można było transportować bagaż w czasie kilku- a nawet kilkunastodniowych wypraw. Stąd też rowery trekkingowe są zazwyczaj stabilne i bogato wyposażone: mają bagażniki, błotniki, lampki na dynamo, sakwy, a ponadto amortyzowaną sztycę, amortyzator przedni, spore koła z oponami wąskimi, ale zaopatrzonymi w bieżnik oraz ramę umożliwiającą jazdę w bardziej wyprostowanej pozycji.

Oczywiście rowery trekkingowe sprawdzą się nie tylko podczas długich podróży, ale również w codziennym użytkowaniu. Z powodzeniem przewieziemy na nich bagaż, zakupy czy inne pakunki. Wygodna rama będzie niezastąpiona w ulicznym zgiełku, a amortyzatory zniwelują niedogodności związane z dziurawą nawierzchnią polskich dróg. Jednak kupując rower trekkingowy, musimy pogodzić się z jedną rzeczą: te wszystkie dodatki, akcesoria i elementy wyposażenia swoje ważą. Dlatego nie oczekujmy, że z łatwością będziemy wnosić rower trekkingowy na ramieniu na ósme piętro ani że weźmiemy na nim udział w zawodach kolarskich. Jak każdy model również i ten ma swoje zalety i ograniczenia. Pytanie jednak zawsze pozostaje to samo, do czego potrzebny będzie nam rower?

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj