Elektryczne


Wielu spośród zapalonych amatorów dwóch kółek ze sporą pogardą podchodzi do nowinki technicznej, jaką niewątpliwie są rowery elektryczne. Niechęć i kontrowersje budzi przede wszystkim kluczowa kwestia, czyli napęd. Konserwatywni wielbiciele jednośladów nadal traktują rowery jako sprzęt napędzany jedynie siłą ludzkich mięśni. Tymczasem coraz bardziej popularne e-bike'i mają wspomaganie w postaci silnika elektrycznego. Zagorzali przeciwnicy najwyraźniej nie uświadamiają sobie, jakie ograniczenia muszą pokonywać inni, by oddawać się ulubionej dyscyplinie. Elektryczny silnik jest dla nich często jedyną szansą, by w ogóle jeździć na rowerze.

Prawo jasno stwierdza, że moc silnika w rowerze elektrycznym nie może być większa niż 250 W. Dodatkowo wspomaganie włącza się jedynie podczas pedałowania i działa, dopóki nie osiągniemy prędkości 25 km/h. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych i o słabszej kondycji lub zdrowiu, które nie mogą sobie pozwolić na samodzielne pokonywanie dużych dystansów. Świetnie sprawdzą się również w miastach - dzięki nim możemy niedrogo i szybko dotrzeć do pracy, nie przemęczając się i nie pocąc. Rowery elektryczne to wreszcie dobra opcja dla rowerzystów górskich, którzy stanowczo wolą zjazdy od męczących i pochłaniających energię podjazdów. A zatem rowery elektryczne wcale nie są opcją dla leniwych. To propozycja dla tych, którym pewne ograniczenia nie pozwalają cieszyć się rowerową pasją bez drobnego wsparcia.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj