Buty SPD

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Obuwie rowerowe to jeden z ważniejszych elementów, decydujących o komforcie jazdy. To przecież nasze nogi i stopy są podstawową siłą napędową roweru. Dlatego buty rowerowe muszą być dobrze dopasowane (ani za duże, ani za małe) i przede wszystkim wygodne. Butami rowerowymi nazywa się zazwyczaj buty zatrzaskowe ze specjalnym mechanizmem w podeszwie dopasowanym do wpinania w pedały SPD. Taka konstrukcja pozwala spiąć but z pedałem, co znacząco wpływa na efektywność i pełne wykorzystanie energii wkładanej w pedałowanie. Coraz częściej na rozwiązanie tego typu decydują się zwykli amatorzy kolarstwa, a nie tylko zawodowcy regularnie trenujący na dwóch kółkach.

System Shimano Pedaling Dynamics daje większą łączność z rowerem, a sztywna i twarda podeszwa wpływa na komfort i mniejsze zmęczenie stopy szczególnie podczas dalekich, wyczerpujących wycieczek. Wśród obuwia rowerowego znajdziemy różne modele, mniej sztywne – turystyczne i  dopasowane do zatrzasków górskich, czyli MTB. Różne są też sposoby ich zapięcia. Są więc buty męskie rowerowe sznurowane, na rzep i na klamry. Pierwsze są zazwyczaj nieco tańsze. Przy tych drugich - lepiej sprawdzić jakość rzepów, bo wyrobione mogą łatwo się rozpinać. Klamerki stosowane są natomiast w profesjonalnych butach i właściwie wykluczają możliwość ich samoistnego rozpięcia w czasie jazdy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj