Oświetlenie

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Za jazdę na nieoświetlonym rowerze w miejscach o ograniczonej widoczności i po zmroku można zapłacić wysoki mandat. Jednak nie tylko groźba kary finansowej powinna odstraszać cyklistów przed takim postępowaniem, które jest tyleż nierozsądne, co nieodpowiedzialne. Bycie niewidocznym na drodze może się dla nas skończyć nie tylko sankcjami prawnymi, ale co gorsze, również utratą zdrowia lub życia. Dlatego nie warto ryzykować.

Polski ustawodawca zezwala na jazdę bez przedniej lampki, jeśli warunki na drodze nie wymuszają użycia oświetlenia (tzn. jest dzień, dobra widoczność, nie ma mgły, nie poruszamy się w tunelu). Z tyłu jednak każdy jednoślad powinien mieć zamontowane na stałe przynajmniej jedno światło pozycyjne i czerwony odblask. Bez nich nie ma prawa pojawić się na jezdni.

Dlatego, zanim wyruszycie w trasę, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości lampkę. W sklepie Gold Sport posiadamy zarówno modele podstawowe, jak i mocniejsze pozwalające na bycie widocznym nawet na bardzo dużych dystansach. Wszystkie oferowane lampki oraz zestawy mają łatwe mocowanie, a poszczególne produkty ładowane są za pomocą kabla USB i mogą pracować w skrajnych temperaturach (od -10 do nawet 40º C).

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj