Narzędzia

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Serwis roweru dla osoby, która choć odrobinę zna się na konstrukcji dwóch kółek, nie powinien być dużym wyzwaniem. Wystarczą chęci i trochę wprawy, by poradzić sobie z tym zadaniem. Jednak bez odpowiednich narzędzi zapewne nie uzyskamy spodziewanych rezultatów, a osiągnięcie wyznaczonego celu będzie kosztowało nas dużo czasu, wysiłku i zapewne nerwów. Używanie nieodpowiednich narzędzi z kolei może doprowadzić do uszkodzenia delikatnych elementów i podzespołów, których wymiana okaże się sporym wydatkiem. Zapewne niezbędny będzie zestaw specjalnych kluczy, ściągacz do korb, skuwacz do łańcucha.  Warto też kupić klucz do nypli, pozwalający wyregulować ewentualne luzy na szprychach.

Zbędnym wydatkiem nie będą też łyżki do opon ułatwiające ściąganie gum z obręczy. Kompletując klucze imbusowe, warto postawić na jakość. Solidny zestaw nie zawiedzie nas nawet przy dłuższym i intensywnym użytkowaniu. Musimy też pamiętać, że do niektórych modeli rowerów nie pasują klucze dostępne w tzw. multitoolach. W takim wypadku najlepiej kupować odpowiednie rozmiary pojedynczo. Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę z tego, że niektórych czynności serwisowych raczej nie wykonamy samodzielnie w amatorskim warsztacie. Część napraw wymaga bowiem specjalistycznego, zazwyczaj drogiego sprzętu i profesjonalnych narzędzi, które znajdziemy w serwisie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj