Pompki


Przy dłuższych trasach pompka rowerowa to istotny element wyposażenia każdego użytkownika jednośladu. Jednak nawet na krótszych dystansach może okazać się niezbędna, gdyż dętki zazwyczaj przebijają się w najmniej spodziewanym i odpowiednim momencie. W takiej sytuacji komplet łatek i niewielka, ale dobra pompka pozwolą nam szybko uporać się z problemem. Kompaktowe wersje są z reguły niedrogie, poręczne, lekkie i nie zajmują zbyt wiele miejsca w plecaku czy sakwie. Kupując pompkę, sprawdźmy, jakie ciśnienie dzięki niej osiągniemy.

Zazwyczaj nieco większe modele charakteryzują się lepszymi parametrami w tym zakresie. Ponadto warto wybierać pompki teleskopowe, z mocniej wysuwaną rękojeścią - te pozwolą nam pracować efektywniej, a przecież nikt nie chce tracić czasu na długie postoje. Nie bez znaczenia jest obsługa poszczególnych modeli zaworów. Większość pompek obsługuje zarówno podstawowe zawory auto, jak i presta. Niektóre jednak mogą mieć problem z dopasowaniem do zaworów w droższych sportowych modelach rowerów, więc jeśli poruszamy się właśnie takim jednośladem, to zwróćmy na ten szczegół uwagę. Potrzebnym dodatkiem bywa też manometr zwłaszcza dla tych, którzy muszą znać dokładne wartości ciśnienia w kołach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj