Kaski

Pokazano 1-24 z 45 pozycji

Kaski rowerowe

Wiele osób traktuje kaski rowerowe jako sprzęt zbędny, zawadzający, niepotrzebny. W miastach wciąż jeszcze nieliczni amatorzy dwóch kółek ochraniają głowę przed niebezpiecznym potłuczeniem, a przecież to właśnie na ruchliwych miejskich ulicach najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem rowerzystów. Polskie prawo wciąż jeszcze nie nakłada obowiązku noszenia kasku rowerowego, chociaż wszyscy, którzy kiedykolwiek przeżyli poważną kraksę, wiedzą, że taka regulacja mogłaby niejednemu uratować zdrowie lub życie. Z podobnego założenia wyszła w 2003 roku Międzynarodowa Unia Kolarska, która po śmierci jednego z uczestników wyścigu Paryż-Nicea, nakazała zawodowym kolarzom jazdę w kaskach. Decydując się na zakup kasku rowerowego, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Sklep z kaskami rowerowymi

Przede wszystkim warto dobrać go do stylu jazdy, jaki preferujemy. Innego bowiem sprzętu będzie potrzebował zapalony freerider, a innego student dojeżdżający rowerem na uczelnię. Ważną kwestią jest również wygoda. Zakładając kask, powinniśmy czuć się komfortowo. Nie może nas uwierać, gnieść albo ocierać. Nie powinien opadać, ale dobrze przylegać do głowy. Warto również, by był wykonany z solidnych materiałów, miał miękką wyściółkę wewnątrz, daszek chroniący przed ostrym słońcem lub opadami, odblaski i wentylację. Kaski spełniające wszystkie powyższe kryteria znajdziecie Państwo w ofercie sklepu Gold Sport.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj