Bagażniki


Wśród bagażników rowerowych możemy wyróżnić takie montowane do wspornika siodełka oraz mocowane do osi koła. Te pierwsze są szczególnie polecane osobom, które potrzebują często i szybko montować i demontować bagażnik. Sprawdzą się również w przypadku ram z tylnym amortyzatorem. Niestety ich niewątpliwym minusem jest mała nośność - zazwyczaj nieprzekraczająca kilku - kilkunastu kilogramów. Dlatego najczęściej wybierane są przez amatorów dwóch kołek poruszających się w przestrzeni miasta.

Do bagażników mocowanych do osi koła możemy natomiast doczepić bagaż sięgający nawet 40 kilogramów. Stąd też są one właściwie niezbędne podczas długich, wielodniowych wypraw rowerowych. W czasie, kiedy chcemy przewozić ciężkie sakwy lepiej wybierać bagażniki specjalnie wzmocnione, które nie pozwolą, by bagaż opadał lub opierał się o koło. Taka sytuacja może być stanowczym utrudnieniem, gdy jesteśmy w trasie, daleko od miasta. Bagażniki rowerowe produkuje się najczęściej ze stali lub z aluminium. Aluminiowe są z reguły lżejsze, ale te ze stali sprawdzą się nawet w ekstremalnych warunkach, a dodatkowo w razie usterki łatwiej o ich naprawę (spawanie).

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj