Błotniki


Błotniki rowerowe sklep

Jedni uważają, że są niezbędne, inni traktują jako niepotrzebny dodatek. Ci drudzy jednak nie mieli chyba okazji jeździć na rowerze wczesną wiosną ani jesienią, gdy pada, a woda, wżerająca się w każdy materiał solanka lub błoto pośniegowe rozbryzgują się, przemaczając nam ubranie i buty, chlapiąc na plecy i brudząc wszystko, co mamy na sobie. Dodatkowo wilgoć w połączeniu z chłodem to pewny przepis na przeziębienie. Jeszcze gorzej, gdy jedziemy zwartą grupą. Wtedy ryzykujemy, że brunatny prysznic fundowany przez tylne koło spotka pedałującego za nami kolegę.

Dlatego, chociaż błotniki nie są gadżetem najprzyjemniejszym wizualnie, to jednak skutecznie chronią przed wilgocią nas samych i nasz sprzęt. Na jakie zatem błotniki się zdecydować? Najlepiej byłoby wybrać te najskuteczniejsze, czyli pełne z chlapaczami, które dają dobrą ochronę przed wilgocią, brudem i błotem. Niestety te akurat nie pasują do wszystkich modeli rowerów. Na pewno nie zamontujemy ich bez problemu do amortyzowanej ramy. Zazwyczaj nie pasują też do rowerów crossowych czy górskich. W sportowych modelach mogą podczas pokonywania przeszkód wplątać się wkoło albo zahaczyć o omijaną przeszkodę, doprowadzając do upadku. Dlatego w tych rowerach mocuje się nieco mniejsze błotniki tymczasowe. Sprawdź naszą ofertę i zobacz co będzie pasowało do Twojego jednośladu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj