Gogle

Pokazano 1-24 z 34 pozycji

Gogle narciarskie sklep GoldSport - damskie, męskie i dziecięce

Gogle to niezbędnik narciarza. Każdy, kto choć raz zasmakował białego szaleństwa, wie, że światło słoneczne odbijające się od śniegu bywa bardzo jaskrawe, a dłuższe wpatrywanie się w białą pokrywę zwyczajnie męczy wzrok. Należałoby też wspomnieć o częstej u pozostałych użytkowników stoku niefrasobliwości w wymachiwaniu kijkami oraz o opadach atmosferycznych i wzbijających się w powietrze podczas zjazdu kawałkach lodu. Dlatego gogle narciarskie chronią nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale też przed urazami mechanicznymi oczu. Dobrej jakości gogle narciarskie posiadają specjalną powłokę (anti-fog), która zabezpiecza przed parowaniem. Mają elastyczną ramkę w środku, która dopasowuje się do kształtu twarzy, a jednocześnie chroni przed uciskiem. Najważniejszym elementem są oczywiście szybki, zazwyczaj wykonane z poliwęglanu – materiału miękkiego, ale wytrzymałego, odpornego na uszkodzenia, pęknięcia. Do najczęściej stosowanych szybek należą te przeciwsłoneczne, nadające się do jazdy w sztucznym świetle, po zmroku oraz poprawiające kontrast we mgle. Możemy też wybrać model bardziej uniwersalny, ale z reguły też nieco droższy – gogle z wymiennymi szybkami. W naszym sklepie oferujemy różnego rodzaju gogle narciarskie renomowanych marek. Prawdziwi trendsetterzy znajdą poszczególne modele w szerokiej gamie kolorystycznej.

Narciarstwo to aktywność, która daje dużo radości i świetnie wpływa na kondycję. Ale bez odpowiedniego przygotowania i niezbędnych  akcesoriów może okazać się dość ryzykowną rozrywką. Co oczywiste, najczęstsze kontuzje dotyczą kończyn, a przede wszystkim nóg, kości i stawów. Jednak intensywne promieniowanie odbijające się od śnieżnej bieli i nierozwaga innych amatorów białego szaleństwa mogą stwarzać zagrożenie również dla oczu. Często zapominamy o należytej ochronie wzroku, skupiając się na deskach, kijkach, wiązaniach i butach. Tymczasem taka niefrasobliwość może oznaczać poważne problemy z widzeniem. Wielu początkujących pasjonatów białego szaleństwa zakup gogli narciarskich traktuje po macoszemu. Nie zdają sobie sprawy, że tym samym narażają swoje oczy na szkodliwe promieniowanie (które w górach jest szczególnie intensywne), ale też urazy mechaniczne podczas upadków, zderzeń, wywrotek. 

Na dużych wysokościach promienie ultrafioletowe operują znacznie silniej. Co więcej, przy słonecznej pogodzie, gdy nie ma chmur, brakuje naturalnej bariery powstrzymującej zagrożenie. Promienie docierające do powierzchni stoku odbijają się od śniegu i trafiają do naszych oczu, nierzadko powodując podrażnienia i zaczerwienienia, stany zapalne, a nawet tak poważne choroby jak zaćma czy całkowita utrata wzroku. Właśnie dlatego w dobre gogle narciarskie warto zainwestować trochę więcej i zapewnić sobie należytą ochronę.

Jak dobrać gogle narciarskie?

O stopniu ochrony decydują przede wszystkim soczewki. Ich odcień i specjalne oznaczenie skali (od S0 do S4) informują o rodzaju filtru. Białe szkła nadają się wyłącznie do jazdy nocą, czarne z kolei – sprawdzą się nawet na lodowcu przy silnym promieniowaniu. Najchętniej wybierane są jednak modele ze szkłami brązowymi lub żółtymi. 

Na nieosłonięte oczy równie niekorzystnie mogą działać też inne czynniki: silne podmuchy wiatru, padający śnieg, wzbijające się spod nart kryształki lodu czy wreszcie kijki mniej doświadczonych użytkowników stoku. Właśnie dlatego niektóre typy gogli narciarskich wyposażą się w podwójne soczewki z polikarbonatu – materiału wyjątkowo twardego i odpornego na wszelkie zarysowania, pęknięcia, uszkodzenia. Podwójny system szkieł to też wygodna opcja, jeśli chodzi o ostrość widzenia. Dodatkowa szyba zazwyczaj chroni przed uciążliwym parowaniem gogli.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj