Narty

Pokazano 1-24 z 106 pozycji

Najważniejsze w jeździe na nartach są umiejętności, wprawa i kondycja, ale wiadomo, że dobry sprzęt wpływa na komfort użytkownika. Niemałe znaczenie ma też bezpieczeństwo. Byle jakie albo źle dobrane deski nie ułatwią nam nauki, a mogą stanowić realne zagrożenie. Dlatego, zanim dokonamy wyboru, oceńmy własne predyspozycje fizyczne (waga, wzrost) oraz poziom przygotowania, zaawansowania do uprawiania zimowej dyscypliny. Jeśli obstawimy zbyt ambitnie, wcale nie poprawimy w ten sposób swoich możliwości, wręcz przeciwnie – możemy sobie zaszkodzić. Narty przeznaczone dla początkujących narciarzy (zazwyczaj nieco krótsze) sprawiają, że nauka jest przyjemniejsza, a szkolenie łatwiejsze. Z kolei bardziej wymagające deski dają lepszą stabilność i pozwalają rozwijać większe prędkości. W naszej ofercie znajdziecie zarówno sprzęt dla amatorów rozpoczynających swoją przygodę z narciarstwem, jak i doświadczonych wyczynowców, którym nieobce są nawet najtrudniejsze, czarne trasy. Sprzedajemy narty zjazdowe (carvingowe) dla dzieci i dorosłych. Wszystkie oferowane przez nas modele zachwycają nowoczesnym wyglądem i jakością materiałów.

Narty dla początkujących i dla zaawansowanych

Wydaje się, że wybór sprzętu do sportów zimowych nie należy do najłatwiejszych kwestii. Chociaż ostatni trend jest taki, by wykreować deski możliwie jak najbardziej uniwersalne, to jednak większość producentów posiada w swojej ofercie różne modele przystosowane do śnieżnych szaleństw. Firmy zdają sobie sprawę, że poszczególne style jazdy narzucają zastosowanie odmiennego sprzętu. Dlatego, kiedy trafiamy do sklepu z nartami, w oczach wprost dwoi się i troi. Jak podjąć decyzję? Przede wszystkim należy kierować się własnymi umiejętnościami, preferowanym stylem jazdy, wzrostem i wagą narciarza czy wreszcie rodzajem tras, z jakich najczęściej będziemy korzystać. Nie bez znaczenia jest też profesjonalna obsługa. Dobry sprzedawca potrafi lepiej doradzić niż niejeden doświadczony kolega. Podstawowym podziałem w przypadku typów nart jest podział na narty tradycyjne i carvingowe. Pierwsze (właściwie dość rzadko spotykane w sklepach z nartami) mają jedną szerokość na całej długości deski, niekiedy lekko zwężają się w kierunku piętek. Drugie pojawiły się w połowie lat 90. ubiegłego wieku i obecnie uchodzą za najpopularniejszy typ nart. Są szersze na piętkach i noskach oraz węższe na środku, w miejscu wiązań (tzw. taliowanie). W ostatnich dekadach zyskały olbrzymią popularność, gdyż nie wymagają żelaznej kondycji, pozwalają łatwo wchodzić w zakręt i wybaczają błędy, jakie często zdarzają się amatorom i początkującym narciarzom. Pojawienie się carvingów w sklepach z nartami było prawdziwym przełomem, rewolucją. Nowy model szybko zaczęto udoskonalać i zmieniać, dostosowując parametry do czynników, takich jak dynamika jazdy, sprawność i umiejętności, waga, wzrost użytkownika czy wreszcie warunki na stoku. Tym samym dzisiaj wyjątkowo szeroki asortyment pozwala każdemu dobrać narty dla siebie. Istnieją zatem deski gigantowe, slalomowe, freerajdowe, all-mountain, freestyle i allround - bodajże najpowszechniejsze, bo uniwersalne, nadające się zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy. W naszym sklepie z nartami odpowiedni model znajdą zarówno ci, którzy pierwszy raz wyruszają na stok, jak i ci, dla których białe szaleństwo nie ma żadnych tajemnic.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj