Buty Narciarskie

Pokazano 1-24 z 204 pozycji

Buty narciarskie sklep

Buty narciarskie, ku zaskoczeniu wielu początkujących narciarzy – są ważniejsze od nart. Dlaczego? Deski można w razie potrzeby wypożyczyć, buty lepiej mieć swoje. Przede wszystkim ze względów higienicznych. Choć nie bez znaczenia pozostaje fakt, że większość modeli posiada termoplastyczny botek tzw. kapeć, który dopasowuje się do nogi użytkownika. W wypożyczalni, gdzie z jednej pary w sezonie korzysta wiele osób, nie ma szansy na indywidualne ułożenie się plastycznego materiału, więc buty nigdy nie będą na nas idealnie pasowały. Poza tym warto pamiętać, że w butach będziemy spędzali znacznie więcej czasu niż na nartach – będziemy w nich wjeżdżali na stok i z niego zjeżdżali, stali w kolejkach i korzystali z wyciągu. Dlatego niezwykle istotne jest, by buty narciarskie były wygodne. Choć powinny dobrze przylegać, opinać, stabilizować stopę, nie mogą jej uciskać, bo po całym dniu będziemy nimi w najlepszym razie zmęczeni. W naszym sklepie znajdziecie wysokiej jakości buty narciarskie renomowanych marek (Salomon, Rossignol, Head, Lange, Atomic, Tecnica, K2 i Dalbello). Oferujemy modele damskie, męskie i dziecięce. Służymy fachową poradą przy wyborze odpowiedniej pary.

Dlaczego buty narciarskie są takie ważne?

Buty narciarskie to istotny element wyposażenia osoby wyruszającej zimą na stok. Tymczasem często zdarza się, że amator sportów zimowych koncentruje się na wyborze nart, nie przywiązując zbytniej wagi do równie przecież istotnych butów. W takiej sytuacji kupowane są one lub wypożyczane w pośpiechu, wybór ma wtedy najczęściej charakter przypadku. Dlaczego takie podejście jest niewłaściwe? Ze względów higienicznych najlepiej jest, aby z jednej pary butów narciarskich korzystała tylko jedna osoba. Może się bowiem zdarzyć, że buty, które zostały nam przekazane w wypożyczalni sprzętu narciarskiego wcześniej wykorzystywane były przez osobę, która nie przywiązywała zbyt dużej wagi do higieny osobistej lub co jeszcze gorsze cierpiała na choroby skóry. Pracownik wypożyczalni nie będzie nam w stanie zagwarantować tego, że taka sytuacja nie miała miejsca. Innym istotnym powodem konieczności zwrócenia uwagi na wybór butów narciarskich jest to, że zawsze powinny być one odpowiednio dopasowane do indywidualnych warunków fizycznych ich użytkownika. Sprzęt z wypożyczalni gwarancji dopasowania na pewno nie daje. Specjalna wkładka wewnątrz buta narciarskiego ma właściwości plastyczne dopasowując się do kształtu stopy. Jeśli jednak buty są wypożyczane przez kilka sezonów dużej ilości ludzi, niemożliwym jest odpowiednie dopasowanie. Wkładka ta bowiem bez przerwy zmienia kształt, wraz z kolejnym wypożyczeniem. Bardziej doświadczeni narciarze kompletowanie sprzętu rozpoczynają właśnie od wyboru butów wiedząc, jak dużą rolę odgrywa ten element zimowego wyposażenia. Nie zdają się oni na łut szczęścia w wypożyczalni, dokonują zakupu butów w odpowiednim sklepie z profesjonalną odzieżą i sprzętem narciarskim. Takim właśnie sklepem jest z pewnością Gold Sport. 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj