Wiązania

Pokazano 1-24 z 28 pozycji

Wiązania snowboardowe sklep Goldsport - męskie i damskie

Zakup właściwego sprzętu snowboardowego na stok to sprawa wyjątkowo istotna. Dobór odpowiednich parametrów to nie tylko gwarancja komfortu podczas jazdy, dobrej amortyzacji, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Wybór deski i butów z reguły nastręcza sporo dylematów, gdyż przez wielu te dwa elementy wyposażenia uznawane są za najistotniejsze. Tak jest w istocie, ale nie mniej ważną kwestią pozostaje zakup wiązań snowboardowych. Przy sporych prędkościach i agresywnej jeździe pęknięcie wiązania grozi niebezpiecznym upadkiem i poważną kontuzją. Mocniejsze i pewne trzymanie jest też niezbędne w przypadku większej masy ciała lub ogólniej - większych sił, które będą oddziaływały na sprzęt.

Podobnie jak deski i buty, również wiązania snowboardowe mają określony flex, czyli twardość. Parametr ten powinien korelować z analogicznym parametrem pozostałych elementów. Oznacza to, że miękkie wiązania dobiera się do miękkich desek, a twarde do twardych. Co więcej, kupując oddzielnie poszczególne elementy całego zestawu, pamiętajmy, by wiązania dobierać na końcu, gdyż muszą pasować zarówno do butów, jak i deski. Komponentami, na które bezwzględnie musimy zwrócić uwagę, są pompki i paski. Pierwsze muszą działać precyzyjnie i płynnie. Dobrze, by były podwójne. Paski natomiast powinny być wykonane z dobrych materiałów, które nie ochronią przed pękaniem na mrozie czy szybkim zniszczeniem przy intensywnym użytkowaniu. Wytrzymałe i sztywne strapy okażą się niezbędne dla cięższych oraz zaawansowanych snowboardzistów preferujących agresywną jazdę.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj