Buty Snowboardowe

Pokazano 1-24 z 44 pozycji

Buty Snowboardowe sklep

Tak zwane twarde buty snowboardowe, choć podobne do narciarskich, znacznie się od nich różnią. Są mniej sztywne, a ich budowa dostosowana jest do zapięć snowboardowych, więc mają np. inny kształt zapiętka. Plastikowa skorupa jest mało wygodna, ale umożliwia szybką jazdę w dużym wychyleniu. Do takich butów pasują długie i twarde deski, które reagują nawet na najmniejszy ruch stopy. Z tego powodu na to rozwiązanie powinni decydować się raczej doświadczeni snowboardziści świetnie radzący sobie na stoku.
Sztywne buty nie sprawdzą się w przypadku początkujących amatorów białego szaleństwa. Zdecydowanie chętniej wybieraną opcją w przypadku uczących się, ale też zaawansowanych snowboardzistów są buty miękkie występujące w dwóch wariantach: ze zintegrowaną wkładką (krótsze i lżejsze, ale mniej ciepłe) oraz dwuczęściowe złożone ze skorupy i wkładki. Są wygodniejsze, bardziej elastyczne, a jednocześnie gwarantują stabilność i odpowiednią ochronę stopy. Wkładki wykonane z wysokiej jakości materiałów dobrze chronią przed zimnem. Przejście w nich nie sprawia takiej trudności jak w przypadku twardych modeli. Właściwie dopasowane pozwalają cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą na desce.

Jak dobrać idealne buty na snowboard?

Idealnie dobrane buty snowboardowe pozwalają swobodnie manewrować i bez trudu utrzymywać się na desce. Tym samym zapewniają wygodę i bezpieczeństwo na stoku. Jednak zakup obuwia to niemały wydatek dlatego, zanim zapadnie ostateczna decyzja, warto poświęcić trochę czasu i dowiedzieć się, na co zwracać uwagę. Producenci butów snowboardowych prześcigają się w pomysłach, jeśli chodzi o projektowanie oraz wdrażanie innowacji. Stale pojawiają się jakieś nowinki i niebanalne, unikalne rozwiązania, które mają pomóc w opanowaniu techniki jazdy oraz uczynić ją możliwie jak najprzyjemniejszą.
Właśnie dlatego przed zakupem należy zastanowić się, które parametry są dla nas istotne, priorytetowe i ile jesteśmy w stanie za nie zapłacić. Nie warto słuchać pracowników wypożyczalni, którzy przekonują, że w butach używanych można z powodzeniem szusować po stoku. Takie rozwiązanie może sprawdzić się najwyżej sporadycznie, a obuwie snowboardowe warto posiadać na własność. Buty snowboardowe podobnie jak buty narciarskie dopasowują się do stopy, więc jeśli wcześniej ktoś inny w nich jeździł, to zapewne są odkształcone i nie będą wygodne. Istotny jest też rozmiar, powinien być odrobinę mniejszy niż zazwyczaj, gdyż wewnętrzna część po pewnym czasie układa się i rozbija. Za duże buty mogą przyczyniać się do powstawania urazów i otarć. Źle usztywniona pięta i kostka to nie tylko brak komfortu, ale też ryzyko kontuzji. Ponadto ważna jest antypoślizgowa podeszwa oraz ciepły, nieprzemakalny materiał. Pamiętajmy, że buty snowboardowe muszą pasować do wiązań.
Doświadczeni snowboardziści wybierają zazwyczaj buty twardsze, z wyższym współczynnikiem tzw. flexindex. Te modele lepiej odpowiadają zaawansowanym umiejętnościom i potrzebom, gdyż mocno usztywniają, a przez to chronią kości śródstopia i staw skokowy nawet podczas wyszukanych akrobacji. Dają lepsze wyczucie i panowanie nad deską, ale dla początkujących amatorów są dość niewygodne i nieporęczne. Właśnie dlatego ci ostatni chętniej kupują buty miękkie, elastyczne i lekkie, które pozwalają zachować większą swobodę manewru, a jednocześnie doskonale stabilizują i chronią stopy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj