Buty snowboardowe męskie i damskie

Pokazano 1-24 z 65 pozycji

Nie jest tajemnicą, że za wygodną jazdę odpowiadają przede wszystkim komfortowe buty. To bardzo ważny element stroju sportowego – zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. W naszej ofercie znajdziesz buty snowboardowe męskie i damskie. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę na stoku, w pierwszej kolejności – z dużą starannością – powinieneś wybrać odpowiedni rodzaj i model obuwia.

Czym się różnią buty snowboardowe twarde od miękkich?

Buty snowboardowe twarde to wybór dla doświadczonych osób, zapewniają świetne prowadzenie deski i doskonałe jej czucie. Niektóre modele mają specjalny system, który ułatwia poruszanie. Dodatkowo zawierają usztywniające klamry, chroniące staw skokowy przed ewentualną kontuzją. Twarde buty snowboardowe damskie i męskie mogą naciskać na kolano, dlatego nie są rekomendowane osobom mającym problem z tą częścią ciała.

Dla kogo są przeznaczone miękkie buty snowboardowe? Przede wszystkim dla miłośników freeride’u i freestyle’u. Wyróżniają się dość dużą elastycznością, równocześnie stabilizując kostkę i stopę. Miękkie buty snowboardowe męskie i damskie są polecane osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z tym wspaniałym sportem. Na ich zakup mogą się zdecydować również średniozaawansowani sportowcy.

Jak odróżnić buty snowboardowe damskie od męskich?

Buty snowboardowe męskie są zazwyczaj szersze i większe od damskich, choć na rynku można znaleźć również modele ze specjalnym systemem zmniejszającym skorupę obuwia. Modele damskie są przystosowane do kształtu kobiecej stopy, uwzględniając wyższe śródstopie i węższą piętę. Charakteryzują się również niższym stopniem twardości. W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej klasy sprzęt dla początkujących i zaawansowanych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj