List of products by brand Head

W czołówce producentów sprzętu sportowego przeznaczonego dla narciarzy i snowboardzistów (ale też tenisistów) znajduje się amerykańska firma Head. Jej twórca, Howard Head urodził się w 1914 roku w Filadelfii. Jako dziecko marzył o karierze pisarza, ale wykonany w młodości test kompetencji jasno wykazał, że nie jest to zawód dla niego. Wynik okazał się jednak pomyślny w zakresie nauk ścisłych, więc jakiś czas potem Head został inżynierem lotnictwa i rozpoczął pracę w Glenn L. Martin Company w Baltimore.

Sprzęt narciarski Head

W czołówce producentów sprzętu sportowego przeznaczonego dla narciarzy i snowboardzistów (ale też tenisistów) znajduje się amerykańska firma Head. Jej twórca, Howard Head urodził się w 1914 roku w Filadelfii. Jako dziecko marzył o karierze pisarza, ale wykonany w młodości test kompetencji jasno wykazał, że nie jest to zawód dla niego. Wynik okazał się jednak pomyślny w zakresie nauk ścisłych, więc jakiś czas potem Head został inżynierem lotnictwa i rozpoczął pracę w Glenn L. Martin Company w Baltimore. Swoją przygodę z deskami przyszły producent sprzętu narciarskiego rozpoczął dość późno, bo dopiero w wieku 33 lat. Na dodatek pierwsza przejażdżka nie należała do udanych. Inżynier był zawiedziony wyglądem i wykonaniem użytych przez siebie nart. Okazały się one niewygodne, ciężkie i niezgrabne, przez co początkujący użytkownik miał spore problemy z czerpaniem przyjemności z jazdy.

Rozczarowany, ale nie zniechęcony nieudaną próbą Head postanowił stworzyć narty bardziej zwrotne i lżejsze, a przez to przyjazne amatorom. Zamiast drewna powszechnie stosowanego do produkcji nart postanowił użyć plastiku i metalu. Przy swoich projektach wykorzystywał wiedzę z zakresu inżynierii, a pierwsze narty tworzył dzięki pile taśmowej, którą kupił na własny użytek. Tak powstał model Honeycomb – połączenie dwóch warstw aluminium okalających plastikowy rdzeń. Testy pokazały, że innowacyjne rozwiązanie ma wielki potencjał. Narty Heada były szybkie, lekkie i zwrotne, ale łatwo ulegały uszkodzeniom i się łamały. Dlatego trzeba było je udoskonalić. Wprowadzone zmiany pozytywnie wpłynęły na wytrzymałość, ale niestety waga nart wzrosła. To jednak nie przeszkodziło nowemu produktowi zyskać popularność. Założona w 1950 roku Head Ski Company bardzo szybko została głównym producentem i dostawcą nart alpejskich w Stanach Zjednoczonych, a wkrótce potem wdarła się też na rynki światowe. W kolejnych latach zyskująca coraz większą sławę marka zaczęła produkować także inne akcesoria, sprzęt (między innymi rakiety do tenisa) oraz obuwie i odzież sportową. Promocji służyły liczne konkursy, zawody i igrzyska, podczas których gwiazdy sportu korzystały ze sprzętu Head.

Narty i buty narciarskie damskie i męskie Head

Dzisiaj asortyment firmy uchodzi za jeden z najlepszych nie tylko wśród profesjonalnych narciarzy, ale też tenisistów czy lekkoatletów.

Pokazano 1-24 z 598 pozycji

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj