List of products by brand Rossignol

Od początku istnienia firmy misją Rossignola jest dostarczenie pro- duktów, łączących wieloletnie doświadczenie z innowacją i talen- tem do czynienia dnia na nartach niezwykłym doświadczeniem. Nie ma wyjątków od tej reguły - z nartami mającymi każdemu coś do zaoferowania, od miłośników szerokich, otwartych przestrzeni do amatorów carvingu i wielbicieli dużych prędkości, Rossignol jest chętnie wybierany przez klientów. Nowatorski design, nowoczesne technologie jak AirTip dla większej lekkości czy system Prop Tech, dla jeszcze większych osiągów i sportowych wyczynów potrafią zjednać rzeszę fanów.

Rossignol narty

Marką sportową, która od ponad stu lat wyznacza trendy na rynku sprzętu narciarskiego, jest Rossignol. Już na początku działalności produkty tej firmy kreowały trendy, a dzisiaj nieodłącznie towarzyszą najlepszym sportowcom sięgającym po puchary mistrzów na najważniejszych imprezach zimowych. Historia tego giganta sięga początków XX wieku. W 1907 roku we Francji, w miejscowości Voiron w pobliżu Grenoble cieśla i miłośnik aktywności na świeżym powietrzu Abel Rossignol wykonał dla siebie parę drewnianych nart. Zrobił to na tyle dobrze, że zwyciężył w lokalnym konkursie na najlepszą parę desek i wkrótce robił już narty dla innych mieszkańców miasteczka. W latach 30., kiedy jedną z dyscyplin olimpijskich stało się narciarstwo alpejskie, narty Rossignola zyskały sławę. Stało się to dzięki Emilowi Allais, który tytuł Mistrza Świata zdobył, startując na turnieju właśnie w nartach Rossignola. Jeszcze lepszą reklamą dla marki okazało się złoto dla Henriego Oreiller za zjazd mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1948 roku.

Swojego wyczynu Francuz dokonał oczywiście w sprzęcie wyprodukowanym przez firmę Rossignol. Kiedy w latach 50. założyciel przedsiębiorstwa popadł w problemy finansowe, marka trafiła w ręce Laurenta Boix Vives, właściciela wyciągów narciarskich. To on reanimował podupadający zakład, a nawet wprowadził słynne we Francji narty na rynki zagraniczne, gdzie szybko zyskały popularność. Kolejnym kluczowym momentem dla marki okazała się następna dekada XX wieku. W 1960 roku Jean Vaurnet podczas Igrzysk Olimpijskich w Squaw Valley wystąpił w przełomowym, w całości wykonanym z metalu modelu nart Rossignol – Allais 60s. Zdobył tytuł mistrza. Jednak firma nie poprzestała na jednej innowacji i w kolejnych latach udoskonalała wypuszczane na rynek produkty. 4 lata po sukcesie Vaurneta przedsiębiorstwo zaprezentowało kolejny wynalazek – narty z włókna szklanego. To było następne niezwykłe osiągnięcie, które przyczyniło się do znacznego wzrostu sprzedaży. W 1976 roku przedsiębiorstwo Rossignol pobiło rekord. Stało się pierwszą marką, która w sezonie sprzedała ponad milion egzemplarzy swoich nart. W kolejnych latach firma poszerzała swoją ofertę o nowy sprzęt: narty nordyckie, deski snowboardowe, buty narciarskie, odzież outdoorową Z roku na rok sława producenta rosła. Bez wątpienia wpływ na to miały gwiazdy sportu, które chętnie startowały w konkursach w produktach Rossignol. Jednak najważniejszym czynnikiem decydującym o powodzeniu okazała się jakość sprzedawanego sprzętu.

Rossignol buty narciarskie meskie i damskie

Ostatnie dekady przyniosły amatorom białego szaleństwa sporo zmian. Innowacyjne pomysły  wdrażane przy produkcji sprzętu pozytywnie wpłynęły na rozwój i udoskonalenie różnych technik jazdy. Jednak świat narciarski skupił się przede wszystkim na nowinkach dotyczących samych desek, pomijając trochę postęp, jaki zaszedł w dziedzinie produkcji butów narciarskich. Tymczasem renomowane marki (takie jak Rossignol) od lat pracują nad tym, by poprawić ergonomię, a samą jazdę uczynić jak najprzyjemniejszą. Co więcej, zatrudniani przez producentów projektanci opracowują rozwiązania, które zamieniają niewygodne, sztywne skorupy w funkcjonalne buty narciarskie umożliwiające w miarę komfortowe poruszanie się również poza stokiem, przede wszystkim na terenie stacji narciarskiej.

Podniesieniu komfortu służą nowe materiały - możliwie jak najlżejsze i przyjazne zawodnikowi. Skorupy butów narciarskich (np. Rossignol) wykonywane są z tworzyw o różnej twardości. Dąży się do zastąpienia poszczególnych sztywnych elementów kompozytami możliwie miękkimi i wygodnymi. Poza ramą, która musi być odpowiednio twarda, gdyż przenosi siłę nacisku na nartę, pozostałe komponenty zmienia się i udoskonala z myślą nie tylko o parametrach jezdnych, ale też o użytkowniku. Nowe materiały stosuje się również przy produkcji klamer. Z uwagi na to wykorzystuje się lekkie stopy metali, a samą konstrukcję butów narciarskich opracowuje tak, by ułatwić wkładanie i ściąganie przy jednoczesnym zachowaniu stabilności i doskonałych atrybutów podczas jazdy. Światowej klasy producenci (np. Rossignol) mają w swojej ofercie wiele różnych linii, w tym buty narciarskie przeznaczone specjalnie dla kobiet oraz dzieci. Bardziej zaawansowane modele wyposaża się w funkcję ski/walk, która pozwala na odblokowanie i rozluźnienie stawu skokowego oraz zmianę trybu buta z jazdy na chodzenie. Buty narciarskie Rossignol gwarantują doskonałe dopasowanie do kształtu stopy. Ta francuska marka to synonim niezawodności i niezaprzeczalnej jakości. Od ponad wieku zajmuje się produkcją sprzętu dla narciarzy. Z asortymentu Rossignol korzystają największe sławy zimowego sportu, zwycięzcy międzynarodowych konkursów i zdobywcy medali olimpijskich.

Pokazano 1-24 z 114 pozycji

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj