List of products by brand Tecnica

Tecnica to włoska marka tworząca buty narciarskie od 1970 roku. Pasja i doświadczenia z jakim tworzone są produkty marki Tecnica na jedne z najlepszych na rynku. Dzięki innowacyjnemu podejści i ciągłemu szukaniu nowych rozwiązań Tecnica tworzy nie tylko świetne buty narciarskie, ale przedewszystkim daje bardzo duże możliwości w dopasowaniu butów do stóp narciarza.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych przez narciarzy rzeczy jest sezon zimowy. Możliwość poszusowania na nartach wymaga jednak dokonania zakupu odpowiednich butów narciarskich z Tecnica. Dowiedz się, w jaki sposób wybrać buty narciarskie Tecnica, by zapewniły ci komfort i przyjemność z jazdy.  Pierwszym krokiem zmierzającym do kupna butów narciarskich Tecnica jest wybór odpowiedniej wkładki, która będzie optymalnie stabilizować naszą stopę w skorupie buta. Dzięki wkładce zostaje poprawione krążenie krwi, zyskujemy na precyzyjności sterowania, a buty można spiąć w lżejszym stopniu. Drugim krokiem w wyborze odpowiednich butów narciarskich Tecnica jest określenie stopnia zaawansowania naszych umiejętności. W sklepie należy wskazać , czy jesteśmy początkującymi, zaawansowanymi czy może już narciarzami ekspertami. Dobór odpowiednich butów narciarskich z Tecnica nie może obejść się bez pomiaru stopy. W sklepie Gold Sport dostępnych jest sześćdziesiąt modeli butów w pełnej rozmiarówce. Znajduje się tam szeroki wachlarz butów narciarskich Tecnica, które są stworzone z myślą o kobietach. Elementem wyposażenia każdego narciarza, który należy zakupić wraz z butami, są specjalne skarpety narciarskie. Co można uzyskać dzięki skarpetkom? Dzięki nim narciarz doznaje lepszego komfortu termicznego, a moment zmęczenia stopy przychodzi o wiele później. W sklepie Gold Sport możliwe jest dokonanie modyfikacji butów, które może polegać na szlifowaniu, wygrzaniu i frezowaniu, naciąganiu skorupy. Warto dodać, że te usługi mogą dotyczyć butów nowo zakupionych, ale także takich, które już zostały wcześniej kupione i są użytkowane.

Buty narciarskie Tecnica

O wyborze butów narciarskich nie powinien decydować przypadek. W końcu na stoku bardzo często spędzamy w nich cały dzień, więc lepiej by były komfortowe. Poza tym to od nich w znacznej mierze zależy jakość jazdy, dlatego kupować trzeba rozważnie. Marką, która od lat specjalizuje się w produkcji tego typu obuwia, a przez to gwarantuje doskonałą jakość, jest Tecnica.

Początki firmy Calzaturificio Tecnica SpA sięgają 1960 roku, kiedy to mały zakład szewski założony w latach 30. przez Oreste Zanatta przekształcił się w nieźle prosperującą fabryczkę produkującą obuwie robocze. W kolejnych latach przedsiębiorstwo zaczęło zmieniać swój profil. Kwitnąca we Włoszech moda na narciarstwo podsunęła właścicielom firmy nową ścieżkę rozwoju – tak Tecnica wkroczyła na rynek butów przeznaczonych dla amatorów sportów zimowych. 

Tecnica zajęła się produkcją butów narciarskich, ale prawdziwym hitem, który zapewnił marce międzynarodową sławę, stały się kultowe już Moon Boots. Inspirowane wyglądem butów astronautów (a konkretniej chodzącego po księżycu Neila Armstronga) zostały zaprojektowane dla narciarzy, którzy schodząc ze stoku, zmieniają skorupy na nieco lżejsze śniegowce. „Księżycowy” model podbił serca nie tylko miłośników białego szaleństwa, ale też przebojem wdarł się do świata mody.

Moon Boots stały się symbolem sukcesu marki i jej znakiem rozpoznawczym, ale do dziś Tecnica uchodzi za jednego z najważniejszych producentów butów narciarskich. Bez wątpienia wpływ na to miał model Tecnus, który w sprzedaży pojawił się w latach 70. Wówczas był to pierwszy plastikowy but narciarski produkowany z wykorzystaniem przełomowej metody dwukomponentowego formowania (tzw. bi-injection - podwójny wtrysk tworzywa), która dzisiaj stała się właściwie standardem. W latach 80. z kolei na rynku pojawiła się słynna seria TNT - ona również zyskała uznanie odbiorców.

W kolejnych latach Tecnica rozszerzyła swój asortyment o buty turystyczne, treningowe i rekreacyjne. Do dziś pozostaje synonimem jakości i liderem w swojej dziedzinie. Buty narciarskie Tecnica doceniają światowe gwiazdy zimowego sportu: Cristian Deville, Mario Matt czy Florian Eisath.

Pokazano 1-24 z 126 pozycji

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj