PRODUKTY ARCHIWALNE Buty Salomon Evasion Travel Salomon Evasion Travel Salomon

Buty Salomon Evasion Travel

381586

Wykonane w całości ze skóry licowej łączą w sobie elegancję i komfort oraz wytrzymałość butów górskich. Salomon Evasion Travel doskonałe podczas codziennego użytku sprawdzają się także na turystycznym szlaku.

 
Rozmiar
Kolor
  • Czarny

Salomon Evasion Travel są bardzo wygodnymi butami przeznaczonymi do pieszych wycieczek w terenie o małym zróżnicowaniu wysokości. Niska cholewa zapewnia komfort wielogodzinnego marszu. Buty te można również wykorzystywać jak obuwie spacerowe lub do użytku codziennego. Doskonale sprawdzają się zarówno podczas letnich wycieczek jak i pokonywania kilometrów w pracy, w szkole czy na zakupach.

Evasion Travel wykonane zostały w całości z naturalnej skóry, licowej. Gładka powierzchnia trudniej absorbuje wilgoć i jest trwalsza od nubuku. Gwarantuje to doskonałą oddychalność, przy zachowaniu wodoszczelności przy krótkotrwałym kontakcie z deszczem lub wodą. Pielęgnacja oraz odpowiednia impregnacja podnosi właściwości wodoszczelne tych butów.

Podeszwa butów Evasion LTR jest w pełni wartościową podeszwą hikingową. Jest ona na tyle sztywna, że zabezpiecza przed punktowymi uciskami i gwarantuje stabilność na nierównym podłożu. Z drugiej strony nie jest zbyt sztywna, co poprawia komfort wykorzystywania jej podczas wykonywania codziennych czynności. Kształt High Traction Contagrip ma konstrukcję zróżnicowaną w zależności od swojego przeznaczenia. Przód i tył buta zapewniają przyczepność, a środek stabilizację. Bieżnik ma za zadanie przyczepiać się do podłoża i automatycznie usuwać przyklejające sie do podeszwy niepożądane przedmioty: glinę, błoto, kamyki, patyki i zbity śnieg. Wzmocniony gumowy czubek zabezpieca palce przez kontuzjami.

Za dopasowanie obuwia do stopy odpowiada system Sensifit. Zapobiega kołysaniu się stopy na boki i poprawia bezpieczeństwo korzystania z butów w trudniejszych warunkach. Stopę w bucie stabiluzje też profilowana wkładka Ortholite, która ma właściwości antybakteryjne.


Waga
400 g (UK 8,5)
Płeć
Mężczyna
Materiał
Naturalna skóra licowa
Wyposażenie dodatkowe
Antybakteryjna wkładka Ortholite. Usztywniany otok na czubkach.
Membrana
Brak
Podeszwa
High Traction Contagrip
System sznurowania
Tradycyjny
1000000000125

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj