PRODUKTY ARCHIWALNE Buty Salomon Speedcross 3 Salomon Speedcross 3 Salomon

Buty Salomon Speedcross 3

127609

Kultowy model przeznaczony do biegów ternowych. Speedcross 3 ma specjalistyczną podeszwę, której możliwości wybiegają daleko poza jej przeznaczenie. Doskonały do długodystansowych biegów górskich.

 
Rozmiar
Kolor
  • Czerwony
  • Czarny

Salomon Speedcross 3 W są idealnymi butami przeznaczonymi do długodystansowych biegów terenowych. Doskonale sprawdzają się zarówno na leśnych ścieżkach jak i górskich bezdrożach. Ich waga oraz wentylacja wpływają korzystnie na komfort wielogodzinnego używania.

Najważniejszą cechą Speedcross 3 W jest ich podeszwa. Składający się z licznych wypustek, agresywny bieżnik, został tak zaprojektowany by radzić sobie w najtrudniejszych warunkach terenowych. Mud & Snow Non Marking Contagrip ma zapewnić przyczepność w błocie, piasku, żwirze, śniegu, zlegających liściach czy na trawie. Duże odległości pomiędzy elementami bieżnika oraz specjalny skład gumy zapobiegają przywieraniu lepkich elementów podłoża: gliny, błota czy śniegu. Tylna część podeszwy jest bardzo dobrze amortyzowana przez co zapobiega zmęczeniu nóg oraz zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji stawów i kostki podczas biegu na twardej nawierzchni. Kontakt ze skałą podczas biegu nie jest dzięki temu taki straszny. Czubek buta chroniony jest przez gumowy otok zakończony "kolcami" z podeszwy. Chroni on palce przed kontuzja i pozwala na bardziej precyzyjne wykonywanie podbiegów na stromiznach.

Buty Salomon Speedcross 3 zostały w cąłości wykonane z bardzo lekkich, ale wyjątkowo wytrzymałych tkanin syntetycznych. Są one bardzo przewiewne, zapewniając doskonałą wentylacje podczas biegu w wysokiej temperaturze. Dzięki przewiewności buty te szybciej schną. Woda, która wleci do środka szybciej odparowuje.

Tradycyjne sznurowanie zastąpiono systemem Quicklace. To system szybkiego sznurowania, który gwarantuje szybkie zakładanie i zdejmowanie butów, zapobiega rozwiązywaniu się butów podczas biegania oraz umożliwia precyzyjne dopasowanie buta do wymagań użytkownika. Sznurowadła Qiucklace są wodoszczelne i odporne na otarcia i zerwania. Wykonano je z włókien sztucznych otoczonych kewlarem. Nadmiar linek można schować do praktycznej kieszonki umieszczonej na języku. System je w całości wymienialny.

Za dopasowanie obuwia do stopy odpowiada system Sensifit. Zapobiega kołysaniu się stopy na boki i poprawia bezpieczeństwo korzystania z butów w trudniejszych warunkach. Antybakteryjna wkładka Ortholite poprawia stabilizację stopy w bucie i niweluje przykre zapachy.
 

Waga
310 g (UK 8,5)
Płeć
Mężczyna
Materiał
Tkanina syntetyczna
Wyposażenie dodatkowe
Antybakteryjna wkładka Ortholite. Gumowy otok na czubkach.
Membrana
Brak
Podeszwa
Mud & Snow Non Marking Contagrip
System sznurowania
Quicklace
1000000000162

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj