PRODUKTY ARCHIWALNE Buty Salomon XA PRO 3D W Salomon XA PRO 3D W Salomon

Buty Salomon XA PRO 3D W

375927

Najbardziej zaawansowany technologicznie, kultowy damski model do długodystansowych biegów górskich. Niemalże doskonała, niezmienna od lat konstrukcja zapewnia stabilizację, bezpieczeństwo i dynamikę na każdym podłożu.

 
Rozmiar
Kolor
  • Zielony

Salomon XA PRO 3D W został zaprojektowany po to by sprostać wymaganiom biegaczy w najtrudniejszych warunkach terenowych. Specjalnie wyprodukowany pod kątem biegów górskich. Doskonałe dopasowanie i zaawansowana konstrukcja podeszwy wspomagają długie, wielogodzinne biegi.

Podeszwa butów XA PRO 3D W jest specjalistyczną podeszwą przeznaczoną do biegów górskich. Jest skonstuowana z kilku warstw, które zostały użyte w celu spełneinia okreslonych zadań. Oznaczenie "3D" dotyczy umiejętności dopasowywania się podeszwy do podłoża. Podeszwa adaptuje się do nierówności terenu, zachowując stabilność biegu. Sztywność podeszwy została dopasowana do waruknów, w jakich jest wykożystywana. Odpowiada za to plastikowy stabilizator, który zespala przednią cześć buta z tylną. Dodatkowa elastyczn warstwa podwyższa amortyzację na pięcie.

Buty Salomon XA PRO 3D W zostały w całości wykonane z bardzo lekkich, ale wyjątkowo wytrzymałych tkanin syntetycznych. Są one bardzo przewiewne, zapewniając doskonałą wentylację. Dzięki przewiewności buty te szybciej schną. Woda, która wleci do środka szybciej odparowuje.

Tradycyjne sznurowanie zastąpiono systemem Quicklace. To system szybkiego sznurowania, który gwarantuje szybkie zakładanie i zdejmowanie butów, zapobiega rozwiązywaniu się butów podczas biegania oraz umożliwia precyzyjne dopasowanie buta do wymagań użytkownika. Sznurowadła Qiucklace są wodoszczelne i odporne na otarcia i zerwania. Wykonano je z włókien sztucznych otoczonych kewlarem. Nadmiar linek można schować do praktycznej kieszonki umieszczonej na języku. System je w całości wymienialny.

Salomon XA PRO 3D W są butami w pełni damskimi. Zostały zaprojekowane przez kobiety z myślą o kobietach. Specjalny kształt cholewy oraz twradość i konstrukcja podeszwy stanowi niemalże jedność z delikatniejszą damską stopą.


Za dopasowanie obuwia do stopy odpowiada system Sensifit. Zapobiega kołysaniu się stopy na boki i poprawia bezpieczeństwo korzystania z butów w trudniejszych warunkach. Antybakteryjna wkładka Ortholite poprawia stabilizację stopy w bucie i niweluje przykre zapachy. 

Waga
360 g (UK 5,5)
Płeć
Kobieta
Materiał
Tkanina syntetyczna
Wyposażenie dodatkowe
Antybakteryjna wkładka Ortholite. Gumowy otok na czubkach. Konstrukcja damska.
Membrana
Brak
Podeszwa
3D Advanced Chassis Contagrip
System sznurowania
Quicklace
1000000000160

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj