Bike fitting

Jeśli tu trafiłeś to nie trzeba Cię przekonywać, że optymalizacja pozycji na rowerze jest istotną sprawą, dzięki której każdy, KAAŻDY rowerzysta może zaznać komfortu podczas jazdy na rowerze. Bóle w odcinkach szyjnym bądź lędźwiowym kręgosłupa, bóle nadgarstków to nie są dolegliwości, które towarzyszą tylko osobom, które mają nieprawidłowo dobrane rowery - zła wielkość ramy, źle określone potrzeby i błędny wybór typu roweru, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Bo potrafią do tego dojść: bóle kolan, drętwienie stóp i rąk, niestabilna pozycja na rowerze (ciągłe szukanie prawidłowej pozycji), unikanie siedzenia na podjazdach etc. Oczywiście te i inne dyskomforty również jesteśmy w stanie zweryfikować podczas sesji fittingowej.

Jak to działa?

To co proponujemy to bike fitting rowerów z bazy 80 producentów, dzięki któremu jesteśmy w stanie krok po kroku sprawdzić czy, gdzie i dlaczego może być Ci niewygodnie.

W naszej pracy  korzystamy urządzeń pomiarowych opracowanych przez naukowców współpracujących z Centrum Olimpijskim we Freiburgu oraz Instytutem Sportu na Uniwersytecie we Freiburgu. Łączymy naukową wiedzę z zakresu fizyki, biomechaniki i anatomii z wieloletnim doświadczenim zdobytym w centrach badawczych i serwisowych Freiburga, Monachium i Frankfurtu.

9 kroków do komfortu na rowerze

Zatem jak wygląda Bike fitting w Gold Sport.

  1. Wywiad - jesteś najdoskonalszym z czujników, doskonale znasz swoje Ciało dlatego zebranie informacji jest dla nas tak ważne
  2. Ustawienie profilu - w trakcie wywiadu odpowiesz na szereg pytań, które pomogą nam sprofilować Twoje oczekiwania
  3. Wymiarowanie - polega na dokładnym zeskanowaniu postury rowerzysty z uwzględnieniem długości kończyn. Tak stworzony profil pozwala na odpowiedni dobór roweru i jego wielkości, do preferencji rowerzysty. Zebrane dane mogą być z biegiem czasu uaktualniane dzięki czemu rowerzysta może mieć pełen ogląd sytuacji względem poprzednich wyborów.
  4. Sprawdzenie czy posiadasz właściwy rower (wielkość ramy, typ) jeśli Twój rower jest znacząco za mały lub duży nie zrobimy fittingu.
  5. Badanie podologiczne - stopy są bardzo istotne i mimo, iż jeżdżąc na rowerze nie dotykasz nimi podłoża, komfort i odpowiednie wsparcie stóp jest kluczowe.
  6. Ustawienie bloków w butach rowerowych.
  7. Optymalizacja roweru
  8. Jazda testowa
  9. Korekta

Scott bike fitting

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj