Kask Head DOWNFORCE MIPS Kaski Kask Head DOWNFORCE MIPS 320120 Head
Kask Head DOWNFORCE MIPS Kaski Kask Head DOWNFORCE MIPS 320120 Head
Kask Head DOWNFORCE MIPS Kaski Kask Head DOWNFORCE MIPS 320120 Head
Kaski Kask Head DOWNFORCE MIPS 320120 Head
Kaski Kask Head DOWNFORCE MIPS 320120 Head
Kaski Kask Head DOWNFORCE MIPS 320120 Head

Kask Head DOWNFORCE MIPS

320120
1 100,00 zł Ostatnie sztuki

Nowy racingowy kask z opcjonalną gardą i systemem MIPS.

 
Rozmiar

Nowe standardy i rewolucja w designie kasków racingowych. Solidna i wytrzymała skorupa w połączeniu z nowoczesnym aerodynamicznym kształtem, a do tego nadzwyczajna lekkość i maksymalne bezpieczeństwo. Ten kask jest odpowiedni dla wszystkich narciarzy rywalizujących w konkurencjach alpejskich. Oferuje dedykowany konkurencjom szybkościowym i slalomowi gigantowi tryb speed z akustycznymi nakładkami oraz przeznaczony do slalomu tryb slalomowy z nakładkami umożliwiającymi zamontowanie gardy. Kask jest też wyposażony w system MIPS – dodatkową zintegrowaną z kaskiem warstwę o niskim tarciu opracowaną, aby ograniczyć ruch obrotowy przenoszony na mózg w przypadku uderzeń kątowych.

Technologia Hardshell niezrównana jest pod względem ochrony przed urazami oraz trwałości kasku. Dlatego używana jest przy budowie kasków z serii Race.
Dual Density Core - opatentowana technologia wykonana przy użyciu materiału EPS o podwójnej gęstości. Spełnia wymogi FIS RH 2013.
Wentylacja termiczna to nasz automatyczny system wentylacji, który odprowadza ciepłe powietrze na zewnątrz, nie pozwalając na dostanie sie zimnego powietrza do wewnątrz kasku.
Możliwość zastosowania gardy slalomowej.
Miękki mikropolar pełni kilka funkcji: jest miły w dotyku oraz wchłania i odprowadza wilgoć.
Miękki mikropolar z którego zrobiona jest czapeczka wewnętrzna idealnie dopasowuje się do głowy, zapobiegając powstawaniu punktów ucisku skorupy i dostawaniu się do środka niepożądanego zimnego powietrza. Zintegrowane, siatkowane fragmenty pozwalają by ciepłe powietrze i wilgoć wydostawały się na zewnątrz. W połączeniu z naszymi systemami wentylacji to perfekcyjne rozwiązanie zapewniające komfort cieplny głowy.
Metalowa klamra to wytrzymałość, wysoka jakość oraz wyjątkowy wygląd kasków HEAD.
ASTM F 2040 - Północnoamerykanski odpowiednik europejskiego
Test CE wykorzystujący porównywalne metody.
FIS RH 2013 - kask spełnia normy FIS dla konkurencji GS, SG oraz DH.

Rozmiary:
    XS (52-53 cm), S (54-55 cm), M (56-57 cm), L (58-59 cm), XL (60-61 cm), XXL (62-63 cm)


MIPS
MIPS to skrót od angielskiej nazwy Multi-Directional Impact Protection System, która oznacza system ochrony przed wielokierunkowymi uderzeniami. Ten system ochrony mózgu (Brain Protection System, BPS) został dyskretnie wbudowany we wnętrze kasku rowerowego celem ograniczenia niebezpiecznych sił oddziałujących podczas niespodziewanych upadków. Według naszych przyjaciół z firmy MIPS Protection badania wskazują na większą częstotliwość upadków pod kątem. Kiedy ma to miejsce, upadający doświadcza ruchu rotacyjnego.

Płeć
Unisex
Rocznik
2021 r.
Technologie
In-Mold Technology
724794248546

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj