PRODUKTY ARCHIWALNE Nikwax Odżywka do Skóry NI-19 Nikwax

Nikwax Odżywka do Skóry

NI-19

Nikwax Odżywka do Skóry to zmiękczający i wodoodporny środek pielęgnacyjny na bazie wody do obuwia z gładkiej skóry. Zmiękcza i impregnuje nową, naturalną skórę licową oraz przywraca jędrność wysuszonej skórze.

 

Nikwax Odżywka do Skóry to zmiękczający i wodoodporny środek pielęgnacyjny na bazie wody do obuwia z gładkiej skóry. Zmiękcza i impregnuje nową, naturalną skórę licową oraz przywraca jędrność wysuszonej skórze.

Tradycyjne produkty do pielęgnacji skóry mogą być wykonane z tłuszczów zwierzęcych, przez co sprzyjają rozmnażaniu się mikroorganizmów, co może zaszkodzić szwom butów oraz powodować gnicie skóry! Ponadto tradycyjne produkty do pielęgnacji skóry łatwo przedawkować, co obniży funkcje wspierające obuwia. Bardzo trudno jest nałożyć zbyt wiele środka Odżywka do Skóry Nikwax, ponieważ jest to produkt oparty na wodzie i przestaje się wchłaniać, kiedy obuwie jest już w pełni nasmarowane. 

Środki na bazie wody mogą być stosowane na mokrą i suchą skórę. Skóra wchłania je tam, gdzie są najbardziej potrzebne, i nie dochodzi do nadmiernego zmiękczenia. Odżywka do Skóry Nikwax został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany dla oddychającego, wodoodpornego obuwia ze skóry licowej. Pielęgnuje skórę, uzupełniając środki garbujące i nawilżające, i może być używany do rozchodzenia nowych butów albo do odżywienia wysuszonej i popękanej skóry. Odżywka do Skóry™  Nikwax dodaje również trwałą hydrofobowość (DWR) gładkiej skórze, utrzymując jej właściwości oddychające. Jest niepalny, nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników, lotnych związków organicznych (związków VOC) ani fluoropochodnych węglowodoru. 

Wysoce wydajny, zmiękczający środek impregnujący zarówno do zniszczonych jak i nowych butów ze skóry licowej. Przywraca elastyczność wysuszonej skórze.

Idealny do obuwia z membraną Gore-Tex® & Sympatex®.

Sposób aplikacji:

  • Umyć but pod bieżącą wodą by usunąć zabrudzenia. Do plam tłustych i trudno usuwalnych stosować Żel Czyszczący do Obuwia Nikwax

  • Wstrząsnąć przed użyciem. Nacisnąć na gąbkę aż do zwolnienia zabezpieczenia.

  • Przy pomocy aplikatora nałożyć środek na wilgotną skórę. Upewnić się, że środek wniknął w szwy i klejenia.

  • Zetrzeć szmatką nadmiar wosku i wypolerować do połysku wilgotną szmatką.

  • Zostaw obuwie do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

  • W czubki butów można wepchnąć papier, który będzie wchłaniał nadmiar wilgoci; należy go wymienić, kiedy będzie mokry.

  • Obuwie należy trzymać z dala od ognia i grzejników; zbyt szybkie suszenia może spowodować pękanie skóry i rozchodzenie się klejonych podeszew.

Pojemność
125 ml.
Wyposażenie dodatkowe
Gąbka
Technologie
Sprawia, że sztywna i wysuszona skóra staje się elastyczna.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj