Plecak Deuter Futura 20 SL PRODUKTY ARCHIWALNE Plecak Deuter Futura 20 SL 34194 Deuter
Plecak Deuter Futura 20 SL PRODUKTY ARCHIWALNE Plecak Deuter Futura 20 SL 34194 Deuter
Plecak Deuter Futura 20 SL PRODUKTY ARCHIWALNE Plecak Deuter Futura 20 SL 34194 Deuter
PRODUKTY ARCHIWALNE Plecak Deuter Futura 20 SL 34194 Deuter
PRODUKTY ARCHIWALNE Plecak Deuter Futura 20 SL 34194 Deuter
PRODUKTY ARCHIWALNE Plecak Deuter Futura 20 SL 34194 Deuter

Plecak Deuter Futura 20 SL

34194-5552

Plecak Deuter Futura 20 SL to mały i lekki plecak damski, który doskonale sprawdza się zarówno podczas jednodniowych pieszych wycieczek jak i użytku codziennego. Konstrukcja została specjalnie dopasowana do budowy ciała kobiet. Wentylację zapewnia system Aircomfort FlexLite.

 
Kolor
 • Czerwony
 • Miętowy

Niska pojemność plecaka Deuter Futura 20 SL sprawia, iż jest to doskonały plecak na jednodniowe wycieczki piesze. Sprawdza się zarówno podczas wycieczek górskich jak i spacerów po lesie. Dzielona komora główna pozwala na racjonalne rozmieszczenie ekwipunku oraz łatwy dostęp do niego. Aby wyjąć rzeczy, które znajdują się na dnie plecaka nie trzeba wyjmować całej jego zawartości. Takie rozwiązanie pozwala na oddzielenie rzeczy mokrych od suchych, czystszych od brudniejszych czy ciężkich od lekkich. W razie potrzeby komorę główną można połączyć, uzyskując większą przestrzeń.

Plecak ma konstrukcję wyprodukowaną pod kątem dopasowania go do anatomii ciała kobiet. Jest mniejszy do odpowiednika męskiego, dzięki czemu ma znacznie niższą wagę. Jego szelki zostały zwężone i ukształtowane, a pas biodrowy jest węższy by lepiej przenosił ciężar ekwipunku. Spośród innych plecaków wyróżnia go wyjątkowa kolorystyka.

Plecak wyposażony został w regulowany pas biodrowy, regulowany pas piersiowy oraz regulowane szelki tak by ja najlepiej dopasować go do ciała użytkownika. Dodatkowe siatkowe kieszenie oraz boczne paski kompresyjne pozwalają na umieszczenie na zewnątrz plecaka dodatkowego ekwipunku. Kije lub inne przedmioty można przymocować do specjalnie wszytych troków. Drobne lub bardziej wartościowe przedmioty można umieścić w jednej z dwóch, zapinanych na zamek błyskawiczny kieszeni: jednej w środku, drugiej na zewnątrz. Kieszeń zewnętrzna wyposażona została w dodatkowe siatkowe kieszenie.

System nośny plecaka Deuter Futura 20 SL jest niezwykle wydajny poprzez całkowite osunięcie plecaka od pleców użytkownika. Dzięki zastosowanemu lekkiemu stelażowi z aluminium powietrze swobodnie przepływa w przestrzeni pomiędzy tylna ściana plecaka a plecami.


DEUTER AIRCOMFORT FUTURA SYSTEM
To system zbudowany z siatki oddzielającej plecy od plecaka. Stelaż - wykonany z elastycznej stali stanowi "serce plecaka". Siatka która jest rozpięta na stelażu umożliwia wyjątkowo efektywną cyrkulację powietrza pomiędzy plecami a plecakiem w trzech kierunkach. Renomowany Instytut w Hochenstein potwierdził, iż zastosowanie oryginalnego systemu z siatką firmy Deuter, redukuje potliwość o 25 procent. Badania dowiodły również, iż System Aircomfort pozwala podczas wysiłku obniżyć temperaturę ciała o około 3 stopnie Celsjusza. Ta zależność ma istotny wpływ na obniżenie tętna a tym samym na odciążenie układu krążenia i zachowanie większych rezerw energii.Dzięki głęboko osadzonym pasom nośnym i zastosowanym trokom stabilizującym (w górnej części pasów nośnych), plecak można w odpowiedni sposób wypozycjonować i dostosować do długości pleców. Miękkie poduszki w dolnej części systemu, ulepszają dopasowanie plecaka, odciążają ramiona i podnoszą komfort podczas marszu. W większych modelach z zastosowaniem Systemu Aircomfort, nadano nowy kształt tej części systemu która obejmuje dół pleców poprzez dodatkowe wypełnienie jej pianką 3D-AirMesh, dzięki temu plecak lepiej przylega a biodra przy zapiętym pasie jeszcze lepiej odbierają ciężar z ramion.

 1.     Miękko i anatomicznie wykonane pasy nośne, pokryte tkaniną 3D-AirMesh.
 2.     Dodatkowe troki umożliwiające wypozycjonowanie i ustabilizowanie plecaka oraz wyregulowanie do   długości pleców.
 3.     Otwarta przestrzeń dla niezakłóconej cyrkulacji powietrza w trzech kierunkach.
 4.     Stelaż plecaka, wykonany ze specjalnego rodzaju stali pozwalającego zachować elastyczną i lekką strukturę szkieletu oraz jednocześnie nadający odpowiednie napięcie siatce.
 5.     Wypełniony wkładkami wentylacyjnymi pas biodrowy, anatomicznie uformowany, zapewniający wygodę oraz stabilność.


Serwis rowerowy, narciarski i snowboardowy w Łodzi - Gold Sport

SL - WOMEN'S FIT
Forma naszego plecaka jest dostosowana do przeciętnej osoby o sportowej sylwetce. Ponieważ nie każdy jest do tej normy dopasowany modele damskie mogą mieć zastosowanie u mężczyzna tak samo jak modele męskie u kobiet. Szczególną uwagę w plecakach o dużej pojemności należy zwrócić na właściwe dopasowanie do sylwetki i tu szczególnie ważnym jest zwrócenie uwagi na dostosowanie plecaka, zasadą jest, że czym plecak ma większą pojemność tym bardziej kobiety powinny zwracać uwagę na właściwe dopasowanie systemu do ich budowy. System Vari-Quick pozwala jednym ruchem ręki wymienić szelki z modelu SL na szelki większe lub odwrotnie, jeżeli oryginalne nie są tak dobrze dopasowane. Właściwe dopasowanie pasów nośnych i pasa biodrowego gwarantuje komfortowy marsz przez wiele godzin.

 1.     Kobiety mają krótsze plecy od mężczyzna, dlatego plecaki SL maja krótszy system nośny niż modele standardowe. Modele SL nadają się dla mężczyzn o krótszej budowie pleców.
 2.     Dla perfekcyjnego dopasowania plecaka, pasy nośne w modelu SL (damskim) są węższe i krótsze.
 3.     Obustronnie miękkie kanty w pasach nośnych, mniejsze klamry, bardzo wąsko zakończone pasy nośne powodują, iż pasy nośne modelu SL nie powodują obtarć pod pachami, na wewnętrznej stronie przedramienia, również nie uciskają piersi. Pas piersiowy w modelach SL - posiada większą możliwość regulacji w pionie, dzięki temu można go lepiej dostosować do rożnych kobiecych sylwetek.
 4.     Z uwagi na mniejszą szerokość ramion u kobiet, pasy nośne modeli SL położone są bliżej siebie aby zapobiec obsuwaniu się z ramion.
 5.     Aby pas biodrowy dobrze przylegał do damskich bioder, jest on po zapięciu skierowany lekko do dołu, ma kształt eliptyczny, posiada poduszki-kliny na kościach biodrowych dla lepszego komfortu i dopasowania.
 6.     Pas biodrowy po zapięciu przypomina formą kulę a jego punkt zapięcia powoduje, iż jest on ukośnie zawieszony (z tyłu - wyżej, z przodu niżej), taka konstrukcja zawieszenia powoduje doskonałe przyleganie plecaka do pleców i maksymalne wykorzystanie pasa biodrowego dla przejęcia ciężaru z ramion.
 7.     Zapięcie do przodu - poprzez ściąganie troka do przodu (szczególnie stosowane przy plecakach o większej pojemności), precyzyjne i łatwe w użyciu, nie wymagające dużej siły.

Serwis rowerowy, narciarski i snowboardowy w Łodzi - Gold SportSzczegóły wyposażenia:

    Podkładki biodrowe i ramiączka z miękkiej, oddychającej siatki Soft Air Mesh
    Szelki z paskami regulacji obciążenia
    Paski kompresyjne z boku do regulacji pojemności
    Praktyczna przednia kieszeń z przegródkami z siatki
    Siatkowe kieszenie boczne
    Wewnętrzna kieszeń na bukłak
    Troki na kije trekkingowe
    Odblaskowe wstawki
    Odblaskowa pętelka do zamocowani rurki
    Oddzielna komora dolna
    Zdejmowana osłona przeciwdeszczowa
    Kompatybilność z bukłakiem wyposażonym w rurkę

Wysokość
48 cm
Szerokość
30 cm
Głębokość
19 cm
Waga
1110 g
Pokrowiec przeciwdeszczowy
+
Regulowany system nośny
-
Pojemność
20 l
Dzielona komora główna
+
Płeć
Kobieta
Komora na komputer
-
Paski kompresyjne
+
Troki na kije
+
Rozmiar
16-30 litrów
Materiał
Deuter-Super-Polytex
Macro Lite 210
Ruchomy pas biodrowy
-
Rocznik
2017 r.
1000000000034

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj