Zobaczcie jakie technologie możecie spotkać w nartach marki Head, brandu którego Rebel Team święci sukcesy praktycznie w każdych zawodach narciarskich. Marce, która czerpie pomysły do ewolucjonizowania narciarstwa nawet na torze F1!

Technologia KERS

Technologia KERS działa jak turbosprężarka. Dostarcza dodatkowej mocy i przyspieszenia poprzez usztyw- nienie tylnej części narty podczas wyjścia ze skrętu. Efekt: doładowanie katapultujące narciarza w następny skręt. Dokładnie tak samo kierowcy Formuły 1 wciskają przycisk uzyskując w ten sposób dodatkową prędkość. Technologia HEAD KERS jest elektronicznym, w pełni zintegrowanym i automatycznym systemem. 

Intelligence - Zaplecze techniczne KERS

Technologia HEAD KERS jest ewolucją idei stojącej za technologią HEAD Intelligence. W przeciwieństwie do Intelligence, KERS nie wpływa na sztywność poprzecz- ną narty, ale dodatkowo wzmacnia jej elastyczność wzdłużną. Ponadto technologia KERS oparta jest

na zupełnie nowym chipie zdolnym do kumulowania energii oraz przechowywania jej aż do właściwego momentu. Włókna piezoelektryczne przekształcają energię kinetyczną w energię elektryczną, która jest magazynowana w zatopionym w narcie chipie. Energia elektryczna jest natychmiastowo uwalniana do odpo- wiednich części narty wskazywanych przez specjalne czujniki. Uwolnienie energii w odpowiednim czasie

jest automatycznie kontrolowane i skoordynowane. W zależności od sztywności poszczególnych modeli nart, czujniki są wcześniej programowane: im bardziej agresywna ma być narta, tym sztywniejsza stanie się jej tylna część. Narty doświadczają maksymalnego wygięcia na końcu skrętu. W tym momencie aktywny microchip uwalnia energię do włókien w tylnej części narty. Tył narty natychmiast sztywnieje zwiększając odbicie, które potęguje przyspieszenie w końcowej fazie wyjścia ze skrętu. 

ERA 3.0

Wyobraź sobie narty, które są dla wszystkich, wszędzie. Jedne dla wszystkich, wszystko w jednym. HEAD ERA 3.0 nie jest jednowymiarową technologią w stylu: „Masz problem? Naprawimy go!”.

ERA 3.0 to kombinacja technologii, kształtu i geometrii. Pomyśl Rocker, pomyśl Promień, pomyśl Przyspieszenie. Pomyśl Trójwymiarowo!

ALLRIDE ROCKER

Łatwiejsze sterowanie oraz zwiększo-
ne unoszenie w puchu. W każdym modelu umieściliśmy dokładnie dobraną długość rockera, tak aby zapewnić maksymalne osiągi na wszystkich poziomach umiejętności. Sterowanie nartami stało się łatwiejsze dla każdego oraz zwiększyła się uniwersalność w miękkim śniegu.

PROGRESYWNY PROMIEŃ

Płynne skręty. Normalny rocker zmusza narciarzy do bardzo mocnego zakrawędziowanie narty, aby uzyskać kontakt krawędzi ze śniegiem na całej jej długości. Progresywny promień skrętu pozwala na pełny kontakt krawędzi ze śniegiem przy mniejszym o 50% zakrawędziowaniu narty. Więcej krawędzi na śniegu = większe trzymanie krawędzi.

INTELLIRISE REBOUND

Inteligentna stabilność. Przenieśliśmy legen- darne piezoelektryczne włókna do przedniej części narty. Nieprzyjemne wibracje dziobu, które czuć w normalnych konstrukcjach rocker, tutaj nie występują. Te narty są po prostu za sprytne. 

ERA 2.0

MŁODSZY BRAT ERY 3.0.
Wszystko co oferuje ERA 3.0, czyli design,
osiągi i geometrię Rocker, jedynie bez inteligentnych piezoelektrycznych włókien. Dostarczamy dzieciom najlepsze narzędzie do nauki i zabawy, ponieważ chcemy, aby poczuły narciarstwo na najwyższym poziomie. 

V-SHAPE z technologią LYT TECH

Kiedy budujesz produkty przy użyciu najlżejszego, najsilniejszego materiału, kiedy ciągle zmieniasz i łamiesz konwencje, kiedy usuwasz zbędną wagę i wszelkie zawiłości. Kiedy tworzysz coś co zwraca uwagę, coś niepowtarzalnego, coś zredukowanego do najczystszej postaci. Kiedy po połączeniu wszystkiego w całość nic już nie stoi pomiędzy narciarzem, a porywającymi zjazdami.

Tworząc serię nart z super lekkim rdzeniem drewnianym Karuba i wzmocnionym Graphenem na całej długości narty, byliśmy w stanie zwiększyć jej moc i wytrzymałość, jednocześnie czyniąc ją niewiarygodnie lekką. Unikalna dystrybucja wagi sprawiła, że dzi.b i piętka narty są grubsze, a część środkowa cieńsza. Dodatkowo wyposażyliśmy je w technologię ERA 3.0 czyli: Rocker, progresywny promień i wł.kna Intelligence w przedniej części narty. V-Shape LYT zapewnia bezwysiłkową kontrolę, lepsze sterowanie i inicjację skrętu. Doskonałe trzymanie na śniegu, większa stabilność i tłumienie wibracji. Innymi słowy – Tw.j dzień na nartach będzie wypełniony uśmiechem.

TAPER RATIO to r.żnica w szerokości dziobai piętki narty. Większa r.żnica pozwala na jazdę z mniejszymi umiejętnościami oraz z mniejszym wysiłkiem ponieważ narty pomagają inicjować skręt i wspierają narciarza w każdej sytuacji. Mniejsza r.żnica (taper ratio) umożliwia bardziej dynamiczną jazdę, precyzyjną inicjację skrętu oraz zapewnia wyjątkowa stabilność.