W poniższym wpisie dowiecie się jakie rdzenie i ślizgi są stosowane przez Mervin Manufacture w produkowanych przez siebie deskach snowboadowych: LIB TECH, GNU czy ROXY.

Aspen/Columbian Gold Core to rdzeń złożony z 2 rodzajów drewna, które są specjalnie rozmieszczone aby osiągnąć najwyższą jakość i pożądane zachowanie deski. Aspen dla wzmocnienia deski, Columbian Gold Core dla obniżenia wagi.

HORSE POWER: Aspe/Columbian Gold Core/Polonia. W technologii Horse Power rdzeń deski składa się z 3 gatunków drzew, Aspen, Columbian Gold i Polonia aby deska była bardzo lekka, sprężysta i wytrzymała

 

FIRE POWER: Balsa, Polonia,Aspen, Columbian Gold to jeden z najbardziej zaawansowanych rdzeni używanych w deskach snowboardowych. Użycie ekstremalnie lekkiego drzewa Balsa w strategicznych miejscach idealnie współgra z pocienianym taile i nosem dla jeszcze szybszej reakcji na stoku i w powietrzu.  Na koniec końce deski są pocieniane, dla jeszcze niższej wagi.

Rodzaje ślizgu:

Co Extruded Base bardzo wytrzymały ślizg tłoczony nie wymagający częstego smarowania.

Sintered Base Material bardzo szybkiślizg spiekany 

TNT Base tobardzo szybki ślizg tłoczony z podwójną warstwą fluoru dodawaną przy powstawaniu ślizgu. Dzięki temu jest złoty środek pomiędzy klasycznym nie wymagającym pielęgnacji ślizgiem tłoczonym i wymagającym codziennego smarowania ślizgiem spiekanym.