Na wstępie trochę historii. Lib Tech jest marka, która od zawsze zaskakuje technologią. Historia sięga 1977 roku kiedy Mike Olson zbudował swój pierwszy snowboard, jednak o prawdziwym bum możemy pówić od momentu, gdy do Liba dołączył Peter Saari i wtedy się zaczęło! Marka espresowo weszła do czołówki marek snowboardowych i do obecnej chwili ani myśli zwalniać tempa! Lib Tech zaskakuje innowacjami- Banana Technology BTX (połączony Rocker i Flat dają min niezwykłą łatwość w prowadzeniu, świetnie inicjują skręt) Magne- Traction MTX (pofalowana krawędź, to aż 7 punktów styku z podłożem, sprawdzi się niezawodnie na oblodzonym stoku). Lib Tech jest częścią MERVINa - jednej z najstarszych firm snowboardowych na świecie. Kiedy inni producenci przenieśli swoje fabryki do chin, manufaktura Mervina nadal mieści się w USA, niedaleko Seattle. W tym magicznym, a przede wszystkim ekologicznym miejscu produkowane są snowboardy, wiązania snowboardowe deski surfingowe i deskorolki takich firm jak Lib Tech, Gnu, Roxy i Bent Metal.

To prawie 40 lat doświadczenia w projektowaniu, designie i produkcji najbardziej zaawansowanych produktów na świecie. Wszystko to od początku istnienia Mervina okraszone jest niezwykłą dbałością o srodowisko, czyniąc wspomnianą manufakturę najbardziej ekologiczną fabryką na świecie. 

BIRCH INTERNAL SIDEWALSS - wzmocnienia ścian bocznych deski, w  efekcie deska jest wytrzymalsza i oferuje jeszcze więcej popu i kontroli.

ECO SUB PBT TECHNOLOGY - górna warstwa deski zrobiona z wytrzymałych a zarazem ekologicznych materiałów.

MAGNE TRACTION to specjalna pofalowana krawędź o 7 punktach kontaktowych. Normalna deska posiada tylko 2. Dzięki temu deska dużo stabilniej jeździ na krawędzi, szczególnie pokazując to na twardym lub oblodzonym stoku. Magne Traction nie trzeba ostrzyć tak często jak zwykłej krawędzi, aby nadal cieszyć się niewiarygodnym trzymaniem podczas jazdy. Patent Mervin Mfg.

BANANA TECHNOLOGY (BTX) - rewelacyjny rocker, który powoduje, że deska jest bardzo łatwa w prowadzeniu, profil deski zapobiega przypadkowemu "chwytaniu" krawędzi, ułatwia inicjacje skrętu i bezpieczne przejście z krawędzi na krawędź.

Najlepsza deska, zarówno dla początkujących, jak i pro riderów szukających mega zwrotnej deski do doskonalenia tricków, ewentualnie łatwej i przyjemnej jazdy.

EC2 to rocker pomiedzy wiązaniami i eliptyczny (łagodniejszy) camber poza nimi. Najwyższy punk wygięcia cambera jest bliżej stóp, tak samo jak punkty kontaktowe. Dzięki temu deska jest bardziej czuła  na wydawane polecenia, wybacza błędy  i nie ogranicza rozwoju przy szybszej jeździe i nauce trików. Mervin Mfg Patent.

ROCKER (C2 BTX) - hybryda wymyślona przez najlepszego zawodnika - Travisa Rice, deski wyposażone w tę technologię należą do najbardziej uniwersalnych desek w kolekcji. Szybka jazda na krawędzi, zarówno na trasie jak i poza nią, lecz gdy chcemy odpuścić, zachowuje się jak deska Freestylowa.


XC2 BTX to ewolucja technologii C2. Rocker między wiązaniami jest krótszy i bardziej agresywny. Sekcje camberowe zaczynają się już pod wiązaniami, przez co mamy jeszcze większe wsparcie przy dużych prędkościach. XC2 jest przeznaczone dla zaawansowanych Riderów. Mervin Mfg patent.

MILD ROCKER (C3 BTX) to konstrukcja stosowana w Lib Techu w deskach dla fanów jazdy z dużymi i bardzo dużymi prędkościami. Uniesiony środek nadaje agresywny charakter i wymusza dociśnięcie deski w skręcie co owocuje "oddaniem" i zdynamizowaniem przejścia z krawędzi na krawędź. Jednak w odróżnieniu od klasycznych konstrukcji mild rocker jest mniej nerwowy, bardziej przewidywalny i zarazem deska zaopatrzona w ten system jest bardziej przewidiwalna w prowadzeniu.

TNT BASE w wielu deskach jest też stosowany rewolucyjny ślizg to bardzo szybki ślizg tłoczony z podwójną warstwą fluoru dodawaną przy powstawaniu ślizgu. Dzięki temu jest złoty środek pomiędzy klasycznym nie wymagającym pielęgnacji ślizgiem tłoczonym i wymagającym codziennego smarowania ślizgiem spiekanym. Ślizg ten jest produkowany specjalnie dla Mervin Manufacturing.

UHMW SINTERED SIDEWALLS - bardzo odporne na uderzenia ścianki boczne deski wyprodukowane w technologii spiekania.