Roxy SNOWBOARDS produkuje tylko i wyłącznie na potrzeby płci pięknej, oprócz jakości i innowacyjnych rozwiązań w zakresie sprzętu, zapewnia również niepowtarzalny design pasujący do aktywnych, dynamicznych fanek snowboardu. Roxy to nie tylko deski snowboardowe, to filozofia i styl bycia – luz, swoboda i wolność, która również jest definiowana przez odzież ROXY. Marka podobnie jak GNU i LIB TECH jest częścią MERVINa - niech zatem nikogo nie dziwią technologie doskonale znane z LIBa czy GNU.

MAGNE TRACTION to specjalna pofalowana krawędź o 7 punktach kontaktowych. Normalna deska posiada tylko 2. Dzięki temu deska dużo stabilniej jeździ na krawędzi, szczególnie pokazując to na twardym lub oblodzonym stoku. Magne Traction nie trzeba ostrzyć tak często jak zwykłej krawędzi, aby nadal cieszyć się niewiarygodnym trzymaniem podczas jazdy. Patent Mervin Mfg.

BANANA TECHNOLOGY (BTX) - rewelacyjny rocker, który powoduje, że deska jest bardzo łatwa w prowadzeniu, profil deski zapobiega przypadkowemu "chwytaniu" krawędzi, ułatwia inicjacje skrętu i bezpieczne przejście z krawędzi na krawędź.

Najlepsza deska, zarówno dla początkujących, jak i pro riderów szukających mega zwrotnej deski do doskonalenia tricków, ewentualnie łatwej i przyjemnej jazdy.

ROCKER (C2 BTX) - hybryda wymyślona przez najlepszego zawodnika - Travisa Rice, deski wyposażone w tę technologię należą do najbardziej uniwersalnych desek w kolekcji. Szybka jazda na krawędzi, zarówno na trasie jak i poza nią, lecz gdy chcemy odpuścić, zachowuje się jak deska Freestylowa.

MILD ROCKER (C3 BTX) - to konstrukcja stosowana w Lib Techu w deskach dla fanów jazdy z dużymi i bardzo dużymi prędkościami. Uniesiony środek nadaje agresywny charakter i wymusza dociśnięcie deski w skręcie co owocuje "oddaniem" i zdynamizowaniem przejścia z krawędzi na krawędź. Jednak w odróżnieniu od klasycznych konstrukcji mild rocker jest mniej nerwowy, bardziej przewidywalny i zarazem deska zaopatrzona w ten system jest bardziej przewidiwalna w prowadzeniu.

CO-EXTRUDED BASE piekielnie szybki ślizg tłoczony

SINTERED BASE ślizg spiekany