Nasze stopy to bardzo skomplikowany i precyzyjny układ składający się z 28 kości, 27 mięśni, 16 stawów i 107  więzadeł. Złożoność tego układu nie jest przypadkowa i w dużej mierze bierze się z tego z jakimi obciążeniami na codzień musi się zmagać. A musi wspierać nas podczas wykonywania od 8 do 12000 kroków dziennie, przy okazji dźwigając od 2 do 4 krotności ciężaru ciała, który nosi. W trakcie życia człowieka stopy potrafią nas przenieść nawet o 180000 km.

Układ kostny wraz z mięśniami i ścięgnami. Układ kostny stopy. 

Każdy z nas przychodząc na świat ma zdrowe stawy. Z biegiem czasu i zaniedbaniami ze strony właścicieli stawy tracą stabilność i stają się mniej skuteczne. Początkowo minimalne zmiany narastają do patologii. W niektórych przypadkach przybierają formę halluksów, w innych to krzywe palce czy inne deformacje.  Problemy stóp dotyczą około 80% populacji to już choroba cywilizacyjna!

Stopy potrzebują pomocy, regularnych ćwiczeń, zdjęcia wygodnych butów, chodzenia na boso, wszystkich naturalnych rzeczy, które świadomie odrzucamy w pogoni za komfortem. Nie mogąc naprawić stóp z dnia na dzień proponujemy wsparcie jakim są oferowane przez nas wkładki SIDAS. 

Oryginalne wkładki dostępne w butach narciarskich nie dają żadnego wsparcia dla stopy i tym samy nie stabilizują jej, w efekcie stopa rozpłaszcza nam się w bucie narciarskim. Rolą wkładek, które oferujemy podczas badania stopy jest stabilizacja i poprawa komfortu, co bezpośrednio przekłada się na precyzyjne sterowanie nartami i jeszcze lepsze przeniesienie energii. 

Przekonanie, że stabilizacja w bucie jest zbędna bo przecież to buty stabilizują stopę w bucie jest błędna. Podczas jazdy na nartach stopa przesuwa się swobodnie wewnątrz skorupy buta, dzieje się tak dlatego, że układ kostny otoczony jest tkanką miękką, aby ustabilizować stopę w bucie niezbędna jest odpowiednio dobrana wkładka.

Wkładka wspiera poprawnie kształt stopy i stabilizuje kość piętową i ścięgno Achillesa ustawiając tym samym stopę w bucie, który również swoim kształtem stabilizuje pięte i ścięgno. W efekcie stosowanie wkładek pozytywnie przekłada się na zminimalizowanie obtarć i skręceń w bucie narciarskim.
Dodatkowe zalety stosowania wkładek:

  • pomagają przenosić energię, w efekcie zyskujemy precyzyjne sterowanie
  • dzięki ustabilizowaniu stopy, zwiększa się ilość miejsca w przedniej części buta narciarskiego
  • stopa nie rozpłaszcza się w bucie
  • wpływają na zwiększenie komfortu w bucie narciarskim
  • poprawiają krążenie krwi, w efekcie stopy mniej marzną
  • można lżej spiąć buty
  • blokuj ruch stopy do przodu w bucie narciarskim
  • polepszają propriocepcje