Technologie dopasowania butów narciarskich marki LANGE

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm buciarskich na rynku a to za sprawą najbardziej rzucającego się w oczy koloru butów narciarskich wśród zawodników oraz dość nietypowego konkursu... Konkurs na "Lange Girl" pozostawimy w spokoju a skupimy się na butach narciarskich.

Zatem jak to możliwe, że firma, która nie posiada bardzo mocno rozwniętego systemu autocustomizacji podczas Igrzysk Olimpijskich w Sochi wręcz dominuje wśród zdobywców medali? - Lange od lat jest wierna wyznawanym wartościom. Konstruktorzy Lange doskonale również zdają sobie sprawę z tego jak olbrzymią wartością są dopasowane buty narciarskie, dlatego nie pozostawia niczego dziełu przypadku. Jeśli zależy Ci na wygodnych butach narciarskich, najpierw dobrze je dobierz a jeśli już musisz MODYFIKOWAĆ rób to u specjalisty. Od prosta recepta na sukces. Jak jest w praktyce łatwo sprawdzić zakładając pierwsze lepsze buty różnych producentów.

Filozofia Lange

Może to banał ale tyczy się nie tylko butów LANGE - prawidłowy rozmiar buta. Najczęstszym grzechem nie tylko początkujących narciarzy jest wybór zbyt dużych butów bo...:

  • są bardziej komfortowe
  • stopa ma więcej miejsca
  • tak lubimy

But powienien być jednak dobrany odpowidnio nie za duży, z uwzględniem budowy anatomicznej stopy, oceny podologicznej, pomiarem wysokości jak i szerokości.

Dopasowanie
Buty Lange są tak zaprojektowane, aby już wstępnie dać odczucie bardzo dobrego dopasowania zaraz po wyjęciu z pudełka.

  • Technologie typu EasyStep ułatwiają włożenie stopy wysokiej na podbiciu. Zastosowanie bardziej miekkich materiałów ułatiwa dopięcie klamry na podbicu.
  • Botki wewnętrzne - wszystkie botki w butach Lagne mają opcje mniejszego bądź większego formowania, wszystkie również cechuje bardzo duże dopasowanie w okolicach piety i kostki.
  • Skorupa w części pięty jest również mocno dopasowana oraz wstępnie odbarczona na wysokości kościu łódeczkowatej

Trzymanie stopy.

Tutaj bardzo istotne jest klasyczne płaszczowe nachodzenie się skorupy buta, gdzie jednocześnie spinając buty zmniejszamy jego objętność nie tylko szerokość. Oraz dopracowany wręcz do perfekcji system niskoprofilowych aluminiowych klamr z możliwością regulacji ich długości. Przy prawidłowo dobranym bucie Lange już spięcie na najniższy ząbek powoduje dobre trzymanie stopy.

Bootfitter Lange
Od lat mamy przyjemność uczestniczyć w Lange Bootfitting University gdzie wraz z nieliczną grupą sprzedawców całego świata w Montebelluna w północnych Włoszech mamy możliwość pod okiem konstruktorów oraz bootfitterów sportowych uczyć się i dosknalić nasze umiejtności w dopasowywaniu butów narciarskich. Możliwości jakie daje BOOTFITTING są niesamowite, a buty Lange są tworzone z myślą o ewentualnych modyfikacjach dlatego jak żadne inne są do tego przygotowane i dają bardzo dobre rezulaty podczas pracy.

3D Dual Liner

Wszystkie linery w nowych butach Lange są wstępnie dopasowane do anatomicznego kształtu stopy. W zależności od modelu ich poziom dopasowania wacha się miedzy 60 a 100%.

Dual Core

Konstrukcja „sandwich” z ultracienkimi zewnętrznymi warstwami twardych materiałów, które hermetycznie otaczają miększe materiały wewnętrzne. Ta technologia może być używana do precyzyjnego dostrojenia progresywnego flexu, wsparcia tylnej części i podbicia. Pozwala także na wysokoefektywny transfer mocy bocznej. 

Natural Stance

Dobry but narciarski nie ingeruje w postawę narciarza w negatywny sposób. Tak jest z butami Lange. W przypadku, gdy but musisz dopasować do postawy bądź dokonać modyfikacji na potrzeby wyścigu masz pełne spektrum możliwości:

  • A - cholewka +/- 1,5 °.
  • B - Poprawione wyważenie do przodu i do tyłu, dźwignia 12 ° bez spojlera i 16 ° ze spojlerem pochylonym do przodu.
  • C - Ulepszone uwalnianie krawędzi, nachylenie podeszwy 0 °.
  • D - Poprawione wyważenie, sterowanie pod kątem 4 °.

Pozwala to na zmianę geometrii buta narciarskiego w tak aby była ona zgodna z morfologią nóg. Ustawienie Cantingu pozwala na modyfikacje pozycjji narciarza i jej zoptymalizowanie względem naturalnej pozycji co przekłada się na bardziej gładkie prowadzenie narty oraz inicjacje skrętu. Sugerujemy nie bawić się ustawieniami Cantingu.

Dopasowanie Flexu

Kwestie twardości butów narciarskich to jak zwykle temat rzeka. Na wstępie zanzaczamy, że nie ma zunifikowanych flexów, które byłyby jednakowe w każdej firmie dlatego Flex ma charakter bardziej poglądowy.

Państwo już macie upatrzone buty Lange i warto abyście wiedzieli że w części butów istnieje możliwość zwiększenia lub zmniejszenia sztwyności buta, która fabrycznie proponuje producent. Daje to możliwości dopasowania twardości butów do panujących warunków i zmiany twardości nawet o 20% 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj