Technologie dostępne w butach narciarskich marki ROSSIGNOL

Rossignol po latach bycia prymusem w branży narciarskiej w ostatniej dekadzie zdecydowanie wyhamował. Mimo, iż starania wizerunkowe marki idą w kierunku postrzegania firmy jako kładącej bardzo duży nacisk na możliwość dopasowania butów do stopy narciarza, w praktyce jednak są dość konserwatywni, a technologie dostępne w butach nie przyprawiają nikogo o gęsią skórkę.

Patrząc z tej perspektywy butom Rossignola zdecydowanie bliżej do Langa, który już jakiś czas temu skupił się na tworzeniu "klasycznych" butów narciarskich bez możliwości szybkich modyfikacji, ale z bardzo dużym polem do pracy dla bootfittera. Czy to źle? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Napewno nie jeśli zwrócimy uwagę że za takimi rozwiązaniami idzie bardzo wysoka jakość wykonania i niezawodność.

Dual Core

Obejmuje ona wstrzykiwanie materiałów o różnym poziomie twardości w jedną formę, z trzema punktami wtrysku w skorupie i dwoma w cholewie. Rezultatem jest konstrukcja „sandwich” z ultracienkimi zewnętrznymi warstwami twardych materiałów, które hermetycznie otaczają miększe materiały wewnętrzne. Ta technologia może być używana do precyzyjnego dostrojenia progresywnego flexu, wsparcia tylnej części i podbicia. Pozwala także na wysokoefektywny transfer mocy bocznej. 

EASY ENTRY INSERT

Projekt bi-injection („podwójnego wtrysku) gwarantuje, że cała górna i przednia część skorupy zrobiona jest z miększego materiału, co czyni but łatwiejszym w zakładaniu.

WINTHERM

Wintherm® jest wysoce efektywnym izolatorem ciepła. Umieszczona w stre e palców warstwa mikroperforowanego aluminium pozwala na cyrkulację powietrza a polarowy materiał gwarantuje ciepło i komfort. 

SENSOR BLADE

Widoczna asymetryczność w środku, jak i na zewnątrz buta, redukcja grubości, większa skrętność i sztywność zginania skorupy oraz cholewy dla jeszcze lepszych osiągów. Struktury skorupy skierowane do przodu wspomagają perfekcyjne sterowanie nartami.

REGULACJA FLEXU

Narciarz ma możliwość dostosowania twardości ( flexu) buta za pomocą zmiany ustawienia i liczby śrub w tylnej części cholewy buta.

SENSOR GRID

Dobrze widoczna kratownica na zewnątrz i wewnątrz buta:

  1. wzmacnia skorupę, a dokładnie jej skrętność i odporność na zgięcia, w rezultacie czego but jest o 10% lżej- szy, w porównaniu do standardowych modeli,

  2. poprawia trzymanie stopy, dzięki sko- śnej ramie, pozwalając na sterowanie z większą precyzją. 

LINERY - BUTY WEWNĘTRZNE

CUSTOM OPTISENSOR T1 

Podwójny materiał wyściółki: EPDM HARD/FLEXALON lub EPDM SOFT/FLEXALON 
Indywidualne dopasowanie możliwe jest tylko w strefach komfortu. Strefa wsparcia pozostaje bez zmian.

CUSTOM OPTISENSOR T2

Jednorodny materiał wyściółki: FLEXALON 

CUSTOM OPTISENSOR T3

Jednorodny materiał wyściółki: POLYETHYLENE FLEXALON i POLYETHYLENE
Gwarantują wysokość jakość dopasowania do stopy.  

OPTISENSOR 3D
But wewnętrzny z systemem OPTISENSOR 3D został zaprojektowany, aby połączyć wsparcie, opasanie stopy z komfortem w poszczególnych strefach. Strefa wsparcia - nieelastyczny materiał w okolicach pięty dla perfekcyjnego trzymania i precyzji. 

  • Strefa opasania - materiał użyty w okolicach podbicia stopy zapewnia trzymanie śródstopia i kontrolę. Sznurówki pozwalają jeszcze lepiej dopasować but do dolnych części nogi dla jeszcze lepszej efektywności trzymania stopy. 
  • Strefa komfortu - aby zapewnić najwyższy komfort dla kostek, ta część buta została wyposażona w miękki materiał.
  • Strefa mobilności- elastyczny materiał zastosowany z dwóch stron buta wewnętrznego pozwala na ugięc 

IZOLACJA TERMICZNA

Dzięki zastosowaniu THINSULATE® i THINSULATE PLATINUM® but wewnętrzny posiada doskonałe właściwości termiczne.

  • THINSULATE PLATINUM: Ten bardzo cienki materiał używany jest głównie w produkcji ubrań - dzięki swojej elastyczności, która nie krępuję ruchów. Idealnie współgra z innymi tkaninami buta wewnętrznego, dostarczając stopie wsparcia dla lepszej jazdy. 
  • THINSULATE: Bardzo cienki materiał, który nie wpływa na właściwości techniczne naszych butów, za to doskonale otacza stopę, dla lepszej jazdy

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj