Kupowanie prezentów dla narciarza/ki przez laika zawsze wiąże się z negatywnymi skojarzeniem, że "a będzie drogo", że "napewno wszystko ma" i koniec końców podążając utartym schematem kupujemy "coś". Coś nie koniecznie interesującego i w klimacie osoby obdarowywanej. Ale nawet najbystrzejsi Mikołajowie i Panie Mikołajowe jeżdżący na nartach mogą znaleźć się w sytuacji, gdy nie wiadomo co kupić. I tu właśnie wkraczamy my, wjeżdżając na białym koniu z podpowiedziami, albowiem nigdy nie jest tak, że on/ona ma już wszystko, nigdy! Zatem nigdy więcej fałszywych uśmiechów i wymuszonych podziękowań - w tym roku robisz to dobrze, z gwarantowanymi trafieniami dla każdego narciarza.

Suszarki i grzałki do butów narciarskich

Zacznijmy od gadżetu, z którego istnienia niewiele osób zdaje sobie sprawę, a gdy już zdaje, trudno nie przyznać, że go potrzebujemy. Wierz nam to istny game changer podczas jednodniowych wyjazdów narciarskich, przy dłuższych nie wobrażasz sobie go nie mieć. Grzałka okaże się bardzo trafionym prezentem, gdyż należy do kategorii, fajnie mieć, ale jak mam sobie sam kupić to wolę coś innego... A zupełnie poważnie, patrząc czysto pragmatycznie to jest to jeden z lepszych wyborów. Dzieje się tak dlatego, gdyż butów / linerów snowboardowych nie pierzemy i nie suszymy. Niestety takie działanie może trwale uszkodzić, lub nawet zniszczyć liner. Natomiast grzałka nie przegrzewa butów nie doprowadzają do ich rozformowania, a dodatkowo może być wykorzystywana przez cały rok. Jakby tego było mało możesz zakupić wersję emitującą promieniowanie UV-C dzięki czemu wybijasz drobnoustroje, które lubią ciepłe, wilgotne i ciemne miejsca. Możesz też wybrać opcję ze złączem USB i suszyć, bądź podgrzewać buty podczas dojazdu na stok lub powrotów do domu zaraz po nartach. Dodatkowo świetnie sprawdzą się do suszenia, rękawiczek, ale również butów biegowych, trekkingowych i tych wyposażonych w membrany.

Kije narciarskie

One również mogą okazać się trafionym pomysłem. Często na nich oszczędzamy co jest zrozumiałe szczególnie, gdy uczymy się jeździć i mamy przed oczami wizję pokrzywionych lub połamanych kijów. Wraz z rozwojem umiejętności stają się nie tylko elementem ułatwiającym balans, pozwalającym na bardziej swobodną jazdę w trudnych warunkach, ale również dodatkiem, wyposażonym w dodatkowe gadżety. Dla dynamicznie jeżdżących narciarzy, mamy kije wyposażone w tzw. gardę, lub po prostu stylizowane na pucharze świata. Dla fanów ski-turingu regulowane kije wyposażone w inklinometr, dla zmarzlaków kije ukrwające w sobie piersiówkę. Kije narciarskie są też świetnym pomysłem na prezent dla młodszych narciarzy szczególnie jeśli skupimy się na modelach regulowanych, które rosną wraz z dzieckiem.

Rękawice narciarskie

Każdy narciarz wie, że rękawiczek nigdy dość. To, że się gubią wiedzą wszyscy. Nikt, absolutnie nikt nie lubi gdy marzną mu dłonie bez względu, czy spacerujesz w styczniowy mroźny dzień po parku czy śmigasz od rana do upadłego po stoku. Ciepłe, nieprzemakalne rękawice wyposażone w membranę to must-have każdego narciarza i narciarki, więc możesz być pewien, że prezent będzie trafiony!

Skarpety narciarskie

Może i brzmi trochę dziarkowo, ale jako prezent na Boże Narodzenie skarpety narciarskie przeżywają renesans, ale przecież to nie jedyna okazja. Właściwie dla narciarzy skarpety nigdy nie wyszły z mody. Porządne skarpetki mogą być dosłownie różnicą między dobrym a złym dniem w górach, a jazda w zupełnie nowej parze skarpetek to wyjątkowe uczucie (zaufaj nam). Oprzyj się pokusie kupienia najgrubszych dostępnych skarpet - skarpety techniczne są zaprojektowane tak, aby zapewnić ciepło, jakiego potrzebuje gość. Wełna merynosów to najlepsza opcja na całodzienne ciepło, ale jeśli zwykle nie przeszkadza im zimne stopy, sprawdzą się również syntetyczne skarpety. Jeśli przed zakupem poczujesz potrzebę zgłębienia zagadnienia skarpet sprawdź nasz wpis na blogu.
skarpety twoja druga skóra

Pokrowiec / plecak na buty narciarskie i ekwipunek

Nie tylko pozwala upchnąć w jednym miejscu podczas wypadu na narty, ale może co ważniejsze pozwala go bezpiecznie przetrzymywać latem bez obaw, że coś się zgubi lub uszkodzi. W pokrowcach można przebierać w każdy możliwy sposób. Zaczynają się od 60 zł a ich cena będzie zależała od wielkości, ilości kieszeni, sposobu wykończenia czy grubości materiału. Jeśli obdarowywana osoba nie jest narciarzem od przypadku do przypadku, warto zadbać o to, aby taki pokrowiec posiadał otwory wentylacyjne w kieszeniach na buty. Warto również zwrócić uwagę na pokrowce, które pozwalają w jednym miejscu przechować cały niezbędny asortyment narciarski tj. buty, kask, gogle i rękawiczki.

Kask lub gogle

Kask i gogle to niezbędny element wyposażenia każdego narciarza i narciarki, dlatego napewno warto wziąć pod uwagę któryś z nich jako trafiony w 100% prezent. Jednak sugerujemy tego typu prezenty, gdy naprawdę dobrze znamy się z obdarowywanym a to za sprawą 2 bardzo ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę:

  • Rozmiar i kształt głowy
  • Krzywizna kasku vs krzywizna gogli co pozwala na idealne spasowanie kasku z goglami.

Przed podjęciem decyzji zapoznaj się z poniższymi wpisami, aby wiedzieć na co konkretnie zwrócić uwagę podczas wyboru kasku snowboardowego bądź gogli.

na co zwrócić uwage kupując kask
gogle poradnik

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj