Czym jest i jak działa system MIPS?

MIPS to skrót od Multi-Directional Impact Protection System. Technologia została stworzona w 2001 roku przez członków Królewskiego Instytutu Technologii w Sztokholmie w Szwecji. MIPS to światowy lider w dziedzinie ochrony głowy i szyi dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu jego twórców w dziedzinie technologii i badań medycznych.

Technologia MIPS naśladuje strukturę ochronną mózgu, zmniejszając siły obrotowe spowodowane uderzeniami w głowę pod kątem. Skorupa i wyściółka kasku są oddzielone warstwą o niskim współczynniku tarcia, która umożliwia ślizganie się kasku, zauważalnie zmniejszając obrażenia mózgu w przypadku ukośnych uderzeń. Te uderzenia pod kątem są znacznie częstsze w sportach wyczynowych w porównaniu z uderzeniami tępymi, w przypadku których zwykle testuje się tradycyjne kaski.

Na początku warstwa MIPS znajdowała się pomiędzy skorupą a wyściółką. Chociaż skuteczne, zapobiegło to zastosowaniu technologii MIPS w kaskach konstrukcyjnych In-Mold, najpopularniejszej metodzie konstrukcji kasków do sportów wyczynowych. Obecnie warstwa MIPS znajduje się pomiędzy wyściółką a głową użytkownika, dając producentom kasków niezwykle łatwy i skuteczny sposób na zwiększenie ochrony przed uderzeniami pod kątem.

W 2014 roku MIPS nawiązał współpracę z BRG Sports, rozszerzając zasięg MIPS na szerszą publiczność, głównie poprzez marki Bell i Giro. Obecnie MIPS współpracuje również między innymi z Rossignol, Scott, Head czy Oakley

MIPS to sprawdzona technologia, która zmniejsza uraz mózgu w wielu różnych scenariuszach wpływu. Można go znaleźć w kilku kategoriach kasków do sportów wyczynowych, od motocykli i rowerów górskich po narciarstwo i snowboard.

Kup kask wyposażony w system MIPS

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj