Buty z BOA czy bez? Na co zwrócić uwagę.

BOA jest super i w sumie na tym możemy skończyć ten wpis, jednak czy jest sens kupować jeszcze buty bez BOA? Możemy spróbować prowadzić pseudo akademickie dyskusje na temat tego czy i na ile BOA może działać efektywnie, szczególnie w połączeniu z dodatkowymi wzmocnieniami. Nadal niektóre buty sznurowane buty lepiej trzymają stopę. 

Jeśli jesteś doświadczonym snowboardzistą i decydujesz się na buty z pojedynczym BOA to możesz mieć problem. Polegać on będzie na tym, że takie buty mogą dobrze trzymać kostkę, ale całkowicie ignorują obszar podbicia i pięty. OK. Oczywiście każda noga jest inna, zawsze możesz się ratować wkładką SIDAS, jednak na etapie przymiarki buta warto zwrócić na to uwagę. Pojedyncze BOA naprawdę nie powinny być używane przez doświadczonych jeźdźców. Gdy tylko je ustawisz, możesz poczuć, jak Twoja stopa porusza się wewnątrz buta. 

Jeśli naprawdę lubisz BOA i masz za sobą naprawdę wiele godzin spędzonych na stoku, system podwójnego BOA, z pokrętłem na języku i drugim z boku buta, aby zablokować piętę, działa znacznie lepiej. Nie zmienia to faktu, iż buty są po wyjęciu z pudełka nawet z podwójnym BOA wymagają dopasowania. Podwójne BOA, które wykorzystują piankę premium Intuition, mogą pomóc w odpowiednim dopasowaniu i nie polecałbym kupowania butów BOA bez wkładki Intuition. Wyższej klasy formowana termicznie pianka jest, bardzo ważna ponieważ pozwala na dopasowanie buta do stopy w bardzo satysfakcjonujący sposób. 

Jednym z najbardziej dbających o komfort i trzymanie stopy butem z system BOA, które widzieliśmy ever jest Ride Trident. Ten but ma, aż trzy BOA – TRZY! Dwie po każdej stronie i jedną na języku buta. Dwa BOA kontrolują ucisk w górnej i dolnej strefie stopy pozwalając na bardzo dobre przytrzymanie stopy ostatnie trzecie BOA ściska język, aby utrzymać piętę naprawdę dobrze. Do tego pianka Intuition jest wysokiej jakości, w efekcie dostajemy rewelacyjny but który nie dość, że trzyma nogę to zapewnia komfort i customizację.

Buty Snowboardowe Ride Trident

Buty Snowboardowe Ride Trident

Trident to but dla mających problemy z sznurowaniem butów. Długie sesje sznurowania na parkingu są eliminowane dzięki systemowi zamknięcia Tongue Tied ™ BOA®, który łączy się z bocznym bębnem, aby zamknąć język i pewnie przytrzymać piętę. System BOA® wykorzystuje dwa pokrętła, aby precyzyjnie dopasować się do górnej i dolnej strefy. Co więcej, ale dzięki naprężeniu koronki koronki prowadzącej The Closer ™ rozprowadza się na całej powierzchni buta, zapewniając niewiarygodnie wygodne dopasowanie. Formowana na gorąco wkładka Intuition ™ Dream Liner zapewnia komfort dostosowywania dzięki najlżejszej, najcieplejszej, najlepiej formującej piance o wielu gęstościach, który jest otoczony wspierającą strukturą. Trident to but dla tych, którzy szukają sztywnego buta, który zapewni maksymalną reakcję i komfort, a jednocześnie pozwoli im na mikro-dopasowanie wszystkich aspektów butów w dowolnym miejscu.

Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej budżetowego to MUSISZ przymierzyć różne buty i MUSISZ poświecić na to czas. MUSISZ też samodzielnie dopiąć/spiąć/związać je tak, aby móc poczuć i but zobaczyć jak zachowuje się na Twojej stopie. Jest to ważne dlatego, że może się okazać iż, być może tańszy lub tradycyjnie sznurowany but pozwala wywierać większy nacisk na obszar podbicia, dzięki czemu pięta nie porusza się wewnątrz buta. Absolutnie nie hejtujemy BOA jest super system, i w dużym stopniu skrócił czas, który należało poświęcić na spięcie buta. Niestety to właśnie ten argument po stronie klientów jest najczęściej poruszany i powoduje rozprzestrzenianie się tego systemu na kolejne modele, a nie chęć idealnego dopasowania do stopy.

Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji butów z różnymi systemami i w różnych cenach. Sprawdź te oferty.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj