FAQ dotyczące systemu Burton Step On

Poczyniony przez nas ostatnio wpis dotyczący wiązań BURTON STEP ON - został przez was przyjęty bardzo pozytywnie, ale zrodził również wiele pytań. Część się powtarzała więc zebraliśmy je w poniższym wpisie i wraz z odpowiedziami oddajemy w wasze ręce. 

Czy bytu BURTON'a sygnowane STEP ON z minionych sezonów są kompatybilne z najnowszymi wiązaniami STEP ON

Jeśli kupiłeś buty Step On w sezonie 2017/2018, sprawdź, czy mają zaktualizowane korki na pięcie. Wszystkie zaktualizowane bloki piętowe mają biały kwadrat wokół śruby. Buty Step On z sezonu 2018/2019 mają biały kwadrat wokół śruby i są w pełni kompatybilnie.

Jak to działa?

Burton korzysta z technologii podobnej do tej, której używa od lat w ich tradycyjnych sprzączkach z paskiem. Wiązanie Step On blokuje but w wiązaniu bez potrzeby stosowania pasków. Trzy punkty połączeń - dwa przy palcach i jeden przy pięcie - zapewniają niezrównane bezpieczeństwo i kontrolę deski poprzez blokowanie buta do wiązania.

Jak wypada STEP ON na tle innych tradycyjnych wiązań?

Step On oferuje podobnie szybką integrację z wiązaniem, ale w przeciwieństwie do poprzednich systemów zapewnia taką samą wydajność, jakiej można oczekiwać od tradycyjnego systemu wiązania paska. Niektóre poprzednie systemy były cięższe, mniej niezawodne i nie zapewniały idealnego poziomu responsywności. Step On oferuje szybsze i łatwiejsze wchodzenie i wychodzenie, niezawodność, a jednocześnie zapewnia taką samą (jeśli nie większą) wydajność i bezpieczeństwo, jakich można oczekiwać od tradycyjnych wiązań paskowych.

Czy żeby wpiąć się w wiązanie wystarczy na nim stanąć?

Istotne jest, aby wprowadzając nogę do wiązania mieć ja skierowaną blokiem pięty w stronę klipsa na pięcie. Gdy pięta "kliknie" naciśnij ręką na przód buta tak, aby przód wiązania chwycił buta i już!

Skąd mam wiedzieć, że jestem wpięty? Na stoku bywa głośno.

Gdy blok pięty zaczepiony jest o zaczep na pięcie, główny element podtrzymujący jest zablokowany. Kiedy przyłożysz ciężar na palce, bloki na palce zaczepią się o zaczepy na przedzie wiązania, więc momentalnie poczujesz deskę pod butem.

Wygląda na to, że pięta mojego buta ma dużo ruchu w górę / w dół. Skąd mam wiedzieć, że jestem prawidłowo wpięty?

Mechanizm pięty Step On ma dwie pozycje zaczepienia:

  • Początkowa pozycja mocowania pięty, zwana pozycją numer 1, umożliwia zablokowanie pięty w wiązaniu i jest funkcją zaprojektowaną, aby pomieścić pod stopami śnieg.
  • Ostateczna pozycja mocowania pięty, zwana pozycją numer 2, jest idealną pozycją do jazdy i można ją osiągnąć, przykładając dodatkowy nacisk na piętę buta.

Obie pozycje są równie bezpieczne, jeśli chodzi o utrzymanie pięty ridera. Możesz doświadczyć lub poczuć dodatkowy ruch podczas jazdy w pozycji nr. 1, w zależności od ilości śniegu pod stopami. Pozycja pięty 2 to optymalne ustawienie wydajności systemu Step On.

Czy wypięcie się nie będzie przebiegało w sposób nieskoordynowany sprzyjający wywrotkom?

Nie bardziej niż przy tradycyjnym wiązaniu snowboardowym. Gdy będziesz gotowy do wyjścia, pociągnij dźwignię zwalniającą do góry, puść (pozostawiając dźwignię do góry) i wyjdź z wiązania. Gdy wyjdziesz, dźwignia automatycznie się zresetuje. Możesz ponownie połączyć but z wiązaniem w dowolnym momencie, po prostu wchodząc z powrotem do systemu. 
Uwaga: ważne jest, aby prawidłowo wyregulować "pedał gazu" na wiązaniach, aby krzywizna wkładki odpowiadała naturalnej krzywiźnie buta. Nieprawidłowe ustawienie "pedału gazu" może utrudnić wejście / wyjście. Dowiedz się, jak wyregulować pedały gazu w naszej sekcji poradników.

Czy tak jak w przypadku wiązań klasycznych potrzebuję wiązania określonego rozmiaru, aby pasował do mojego rozmiaru buta?

Zdecydowanie - tak. Rozmiar buta musi być dopasowany do konkretnego rozmiaru wiązania.

Czy wiązania STEP ON będą kompatybilne z deską wyposażoną w kanał?

Tak. Step On ma podstawę Reflex ™, którą można zamontować na dowolnej płycie kanałowej, razem z każdą deską 4x4.Rozmiar buta musi być dopasowany do konkretnego rozmiaru wiązania.

Czy mogę zamontować wiązanie STEP ON do deski innej marki niż Burton?

Tak, Step On jest dostarczany z płytą bazową Burton Re: Flex ™, uniwersalnie kompatybilną ze wszystkimi obecnymi systemami mocowania, w tym 4x2, 4x4, 3D® i The Channel®.

W jaki sposób system wpływa na elastyczność i czucie?

Step On utrzymuje poziom komfortu i naturalną elastyczność, jakiej można oczekiwać od tradycyjnego systemu pasków. But jest wykonany z tej samej konstrukcji, co wszystkie buty Burton, zapewniając równą elastyczność, wyczucie i komfort. Wszystkie materiały pod stopami są takie same, jak w tradycyjnych butach i systemach wiązania.

Czy wiązanie zawiera elementy montażowe i dyski do dowolnej deski?

Tak, wiązanie dostarczone jest z  płyta Re: Flex ™  z dyskiem montażowym i osprzętem, które mogą być używane na dowolnej płycie 4X4 w branży, a także płytach wyposażonych w The Channel®.

Czy można pochylić łyżkę wiązania do przodu?

Tak, po wewnętrznej stronie Hi-back znajdują się dwie śruby, których można użyć do regulacji pochylenia do przodu.

Czy pod stopą znajdują się jakieś elementy mogące "przesztywniać" deskę?

System Burton Step On zapewnia, że wszystkie materiały pod stopami są takie same, jak w popularnych wiązaniach Re: Flex ™. Żadnych zbędnych materiałów, w tym metalu.

Czy potrzebuję smyczy?

Tak, do każdej pary dołączona jest smycz przypinana do buta. Na bucie znajduje się pętla z siatki, zaprojektowana specjalnie do mocowania smyczy.

Czy but do systemu STEP ON jest zbudowany jak normalny but?

Tak, but ma taką samą konstrukcję jak nasze standardowe buty. Jest kilka małych plastikowych elementów, które są dodawane do bloków pięty i palców, ale nie mają one wpływu na elastyczność i wyczucie buta.

Czy mogę używać butów STEP ON w normalnych wiązaniach?

Buty Step On są zaprojektowane do pracy z wiązaniami Step On i nie są przeznaczone do stosowania z innymi wiązaniami, w tym tradycyjnymi wiązaniami z paskiem.

Do czego służy ta metalowa rzecz z tyłu buta?

Ten mały metalowy klips został zaprojektowany, aby utrzymać mankiet spodni na miejscu, dzięki czemu nie koliduje z systemem Step On. 

Czy system działa w puchu / backcountry?

System Burton Step On został rygorystycznie przetestowany w każdych warunkach śniegowych i na każdym terenie. Jak w przypadku innych wiązań, ważne jest, aby nie dopuścić do gromadzenia się śniegu pod butem przed połączeniem buta z wiązaniem.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj