Flex w deskach snowboardowych co musisz wiedzieć

Elastyczność / sztywność / twardość - flex ma bardzo duży wpływ na to, jak się jeździ na desce snowboardowej. Te bardziej miękkie, łatwo wyginające  się deski są bardziej zwrotne i wybaczają błędy wynikające z braku umiejętności i dają duuuużo frajdy z jazdy. Miękka deska pozwala ślizgać się i przesuwać się bez łapania krawędzi tak bardzo, jak na sztywniejszej desce, dlatego tak idealnie nadaje się dla wszystkich początkujących,  są jednak mniej stabilne przy wyższych prędkościach.

Deski ze sztywniejszym flexem zazwyczaj czują się stabilniej przy dużej prędkości i lepiej wypadają z kickerów, ale są mniej wybaczające, więc gdy złapiesz krawędź przez przypadek lub nie ustawisz się dobrze przy lądowaniu to coż...

Większość marek desek podaje przybliżony wzór flexu każdej deski w ich składzie i określa, gdzie każda deska mieści się w spektrum miękkim do sztywnego.

SOFT - deski miękkie

Bardziej miękka deska będzie bardziej wybaczająca i lepsza dla początkujących, a bardziej zabawna dla tych, którzy jeżdżą w parku i freestyle lub porostu nie ważą dużo.

MID-SOFT - deski średniomiękkie

Deski nieco sztywniejsze niż SOFT, zapewniają tym samym większa wydajność niż miękka deska. Produkowane z myślą o jeździe w parku i początkujących.

MID - deski o średniej sztywności

Do tej kategorii należy większość desek. Biorąc pod uwagę wszystkich snowboardzistów oraz styl jazdy, deski te są projektowane i produkowane z różnymi profilami i o różnych taliach, aby można je było wszędzie wykorzystywać.

MID-STIFF - deski średniotwarde

Do tej kategorii należy większość desek. Biorąc pod uwagę wszystkich snowboardzistów oraz ich styl jazdy, deski te są projektowane i produkowane z różnymi profilami i o różnych taliach, aby można je było wszędzie wykorzystywać. Przeznaczone są dla bardziej zorientowanych na osiągi lub cięższych riderów.

STIFF - deski twarde

Twarde deski snowboardowe dedykowane są dla najlepiej technicznie jeżdżących snowboardzistów. Sprawdzą się również u większych riderów. Zalecamy dla wszystkich entuzjastów gotowych poświęcić wygodę by zyskać wydajność i dynamikę.

Sprawdź pozostałe wpisy na naszym blogu. Dowiedz się o typach desek oraz ich profilach, czym jest camber i dlaczego wybierzesz rocker. A przede wszystkim pamięta, że każdy jest inny i jeśli chcesz mieć sprzęt na maxa dopasowany do siebie odwiedź nas w sklepie i porozmawiaj z naszymi specjalistami.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj