Talia deski snowboardowej na co zwrócić uwagę?

Taliowanie deski snowboardowej zależy od szerokości dziobu, talii i piętki. Często im węższa jest deska w talii w porównaniu z szerokością czubka i piętki, tym głębszy jest jej taliowany krój (a zatem tym krótszy będzie jej promień skrętu). Deski o krótszym promieniu skrętu są lepsze do szybkich skrętów, a deski o dłuższym promieniu skrętu są lepsze do bardziej rozciągniętych linii i są bardziej stabilne przy wyższych prędkościach.

Profile desek snowboardowych

Klasyczny camber

To klasyczny profil camberowy stosowany w deskach. Modele z tradycyjnym wygięciem pod stopami w górę, dzięki czemu najlepiej sprawdzają się na przygotowanym śniegu. Pamiętaj jednak, że modele z camberem wymagają więcej wysiłku przy skręcaniu i mogą być bardziej „chwytliwe” lub nieco mniej wybaczające niż inne deski, oferują większy pop, precyzję na twardym śniegu oraz kontakt z krawędzią i trzymanie. Zapewniają również zwiększoną stabilność przy dużych prędkościach, dzięki czemu tradycyjny profil camber jest dobrze dopasowany do desek all-mountain i carvingu.

Płaska deska czyli flat

Deski o płaskim profilu są w zasadzie całkowicie płaskie z wyjątkiem czubka i ogona. Modele te są zazwyczaj bardziej wyrozumiałe niż te z tradycyjnym pochyleniem, ale oferują nieco lepsze trzymanie krawędzi i precyzję niż modele z rockerem.

Pełen rocker / full rocker

Deski z pełnymi profilami rocker (znanymi również jako reverse camber) zazwyczaj wyginają się w górę od środka deski lub tuż poza wiązaniami. Profil zapewnia lepsze prowadzenie w puchu i nieprzygotowanym śniegu, jest bardziej wyrozumiały i pozwala snowboardzistom łatwiej inicjować skręty. Ogólnie deski wyposażone w ten typ rockera odbierane są jako bardziej zwrotne i dające więcej frajdy z jazdy.

Rocker hybrydowy

Jedną z najpopularniejszych wersji jest hybrydowy rocker. Deska jest ogólnie rockerowana z camberem pod stopą i zazwyczaj jest rockowana w kierunku czubka i piętki. Te hybrydowe profile istnieją, aby uczynić model pojedynczej płyty bardziej wszechstronnym w zróżnicowanych warunkach. W połączeniu z dodatkowymi punktami kontaktowymi, takimi jak Magnetraction, tworzy niezwykle wszechstronną deskę. Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy skontaktowanie się z naszym personelem ekspertów, aby lepiej zrozumieć profile płyt hybrydowych.

Hybrydowy Camber

Deski z hybrydowym profilem camber to deski, które posiadają camber między stopami z rockerem na czubku i ogonie. Ta technologia zapewnia bardziej stabilną platformę z kontrolą między stopami a ogonem, jednocześnie zapewniając unoszenie i manewrowość potrzebne w szerokim zakresie warunków.

Powder camber

Ten profil wykorzystuje camber i rocker w desce kierunkowej. Jest to bardzo specyficzna sytuacja charakterystyczna dla desek freeridowych. Dzięki camberowi między stopami, cofniętej postawie i dużej ilości tip rockera możesz przebić się przez głębszy śnieg na krótszej desce. Zaletą krótszej deski jest większa manewrowość przy dowolnej prędkości i bardziej surfingowa jazda. Te deski są na Pow-Day i są świetnym dodatkiem do kołczanu zapalonego jeźdźca.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj