GNU Snowboards jest częścią MERVINa - niech zatem nikogo nie dziwią technologie doskonale znane z desek snowboardowych LIB TECHa, jednak tylko na tym kończą się podobieństwa. Cała reszta jest inna i trwa od 1977 roku, od tego czasu deski są ręcznie robione w USA i posiadają bardzo uniwersalną konstrukcję. Ofercie GNU każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od poziomu zaawansowania, stylu jazdy czy miejsca do jazdy, które preferujemy. 

MAGNE TRACTION to specjalna pofalowana krawędź o 7 punktach kontaktowych. Normalna deska posiada tylko 2. Dzięki temu deska dużo stabilniej jeździ na krawędzi, szczególnie pokazując to na twardym lub oblodzonym stoku. Magne Traction nie trzeba ostrzyć tak często jak zwykłej krawędzi, aby nadal cieszyć się niewiarygodnym trzymaniem podczas jazdy. Patent Mervin Mfg.

UNREAL TURNING ASYMETRY  - ludzkie ciało podczas jazdy jest asymetryczne, mechanika skrętu odbywa się poprzez dociążenie przedniej i tylnej krawędzi. Asymetryczna deska powstała aby w naturalny sposób zharmonizować sposób jazdy na desce snowboardowej oraz aby jazda nabrała charakteru bardziej wydajnej a wyraźnie mniej męczącej.

BANANA TECHNOLOGY (BTX) - rewelacyjny rocker, który powoduje, że deska jest bardzo łatwa w prowadzeniu, profil deski zapobiega przypadkowemu "chwytaniu" krawędzi, ułatwia inicjacje skrętu i bezpieczne przejście z krawędzi na krawędź. Najlepsza deska, zarówno dla początkujących, jak i pro riderów szukających mega zwrotnej deski do doskonalenia tricków, ewentualnie łatwej i przyjemnej jazdy.

ROCKER (C2 BTX) - hybryda wymyślona przez najlepszego zawodnika - Travisa Rice, deski wyposażone w tę technologię należą do najbardziej uniwersalnych desek w kolekcji. Szybka jazda na krawędzi, zarówno na trasie jak i poza nią, lecz gdy chcemy odpuścić, zachowuje się jak deska Freestylowa.

MILD ROCKER (C3 BTX) - to konstrukcja stosowana w Lib Techu w deskach dla fanów jazdy z dużymi i bardzo dużymi prędkościami. Uniesiony środek nadaje agresywny charakter i wymusza dociśnięcie deski w skręcie co owocuje "oddaniem" i zdynamizowaniem przejścia z krawędzi na krawędź. Jednak w odróżnieniu od klasycznych konstrukcji mild rocker jest mniej nerwowy, bardziej przewidywalny i zarazem deska zaopatrzona w ten system jest bardziej przewidiwalna w prowadzeniu.

CO-EXTRUDED BASE piekielnie szybki ślizg tłoczony

SINTERED BASE ślizg spiekany

Sprawdź doskonałe dodatki do desek snowboardowych GNU.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj