Dobre buty snowboardowe są niezbędnym o ile nie najważniejszym elementem konfiguracji zestawu  snowboardowego. Buty będą miały wpływ na czas spędzony w górach w takim samym stopniu, jak jakość śniegu tego dnia. Buty, które nie są dobrze dopasowane, prawdopodobnie będą niewygodne i mogą zrujnować Twój dzień na śniegu, nie wspominając o wpływie na styl jazdy. A dobrze dopasowane, wspierające buty pomogą Ci jeździć na najwyższym poziomie i zapewnią wspaniały dzień na stoku.

Flex w butach snowboardowych

To na jaką sztywność (flex) buta się finalnie zdecydujesz jest zarówno kwestią późniejszej wydajności na stoku, jak i preferencji - komfortu. Firmy produkując buty snowboardowe zazwyczaj nadają im pewną elastyczność buta od miękkiego do sztywnego (z różnymi punktami pomiędzy). Miękkie buty często sprawdzają się dobrze dla jeźdźców freestyle, którzy cenią zabawę i zwrotność, podczas gdy buty lepiej przystosowane do freeride'u są sztywniejsze, aby lepiej radzić sobie z większymi prędkościami i trudnym terenem.

Buty all-mountain zazwyczaj plasują się gdzieś pomiędzy bardziej miękkimi butami freestyle a sztywniejszymi butami freeride, ale to, jak dobrze pasują do Twojego stylu jazdy, jest kwestią preferencji. Jeśli masz tendencję do szybszych, bardziej krytycznych linii, to prawdopodobnie sztywniejszy but all-mountain jest dla Ciebie. Jeśli lubisz bardziej zabawne szusy na stoku i okazjonalne wizyty w parku i halfpipe, możesz potrzebować bardziej miękkich butów.

System sznurowania w butach snowboardowych

W zależności od modelu buta producenci stosują kilka różnych systemów sznurowania, aby zapewnić wsparcie i wygodne dopasowanie.

Sznurowanie tradycyjne

Tradycyjne sznurowane buty snowboardowe pozwalają snowboardziście zasznurować but jak każdą parę trampek lub butów, dzięki czemu zyskujesz niezawodne, tradycyjne uczucie. Korekta wiązania na stoku może być uciążliwe, szczególnie przy zmarzniętych palcach, ale do czego służą rękawice, prawda? Tradycyjne sznurowanie wymaga niewiele konserwacji, ponieważ zerwane sznurówki są łatwe do wymiany i niedrogie.

Sznurowanie Quick&Pull

Główną zaletą systemów Quick-Pull jest właśnie to - są szybkie. Zwykle pozwalają również na strefowe dokręcanie, dzięki czemu można uzyskać precyzyjne dopasowanie do stopy,

System BOA®

Boa® Lacing System to w chwili obecnie prawdopodobnie najnowocześniejszy system sznurowania w butach snowboardowych, a jego wygoda jest prawdopodobnie największą atrakcją. Koniec ze zmaganiem się ze zdrętwiałymi palcami i lodowatymi sznurówkami, ponieważ przekręcenie gałki skutecznie wszystko dociska.

Liner - czyli but wewnętrzny w bucie snowboardowym, co warto o nich wiedzieć?

Zazwyczaj buty wewnętrzne wykonane  są z lekkiej, z kombinacji materiałów pozwalających na zachowanie komfortu i możliwości modyfikacji linera zapewniając najlepsze dopasowanie. Wkładki do butów stanowią w zasadzie całą wewnętrzną część buta. Wyściółka zapewnia wsparcie i stabilność, a także ciepło.

Niektóre wkładki są wyjmowane, co umożliwia ich czyszczenie lub przewietrzanie łatwiej niż wkładki niewymiennej.

Z kilkoma wyjątkami istnieją zasadniczo 3 rodzaje wkładek:

Liner tradycyjny

Te wkładki oferują podstawową wyściółkę i wsparcie. (To wszystko.)

Termo / ciepłoformowalnxy

Termoformowalne wyściółki wykorzystują ciepło ze stopy, aby docierać i precyzyjniej dopasowywać się do każdego snowboardzisty, zapewniając bardziej spersonalizowane, unikalne dopasowanie.

Custom

To najbardziej zaawansowane linery pozwalające na dopasowania do anatomicznej budowy stopy. Taki liner wymaga trochę czasu, na dopasowanie , ale efekt i komfort którym później dysponujesz jest powalający. Proces ten musi być wykoanany przy użyciu specjalistycznego sprzętu i wiedzy naszego personelu, więc aby go wykonać musisz odwiedzić nas w sklepie. Usługę formowania butów dostajesz od nas w prezencie kupując buty snowboardowe w Gold Sport.

Właściwy dobór rozmiaru butów snowboardowych

Buty snowboardowe mają tradycyjny rozmiar uliczny. (To całkiem proste). Jeśli chodzi o dopasowanie, buty powinny być dopasowane, ale nie ciasne. Chciałbym powiedzieć „jak mocny uścisk dłoni”, ale wszyscy wiemy, że jeden facet, który uważa, że uścisk dłoni to okazja do pokazania dominacji, a potrząśnięcie kończy się agresywnie, więc nieważne. Zapomnij o tym porównaniu). Kiedy przymierzasz jeden but, palce nie powinny być ściśnięte, a podczas przesuwania powinny delikatnie muskać wnętrze czubek buta. Podczas jazdy w nich wyściółka buta nieco zmiękczy i powinna zapewnić Ci indywidualne dopasowanie i wyczucie. Twoja pięta powinna ściśle przylegać do tylnej części buta, a kiedy wsuwasz kolano do przodu i zginasz w bucie, pięta nie powinna odrywać się od wkładki buta.

Pamiętaj, że różni producenci tworzą buty odmiennych kształtach, dlatego nie napinaj się na ulubioną markę bo może się okazać, że but ukochanej marki Ci nie leży. Co wtedy? Napewno nie bierz większego z podejściem jakoś to będzie - nie będzie, porostu odpuść. Sprawdź buty innej marki. Dlatego też serdecznie zapraszam Cię do naszego sklepu, w jednym miejscu przymierzysz kilku producentów i masz pewność idealnie dobranych butów.

Czyszczenie butów snowboardowych

Z zewnątrz możesz przetrzeć wilgotną ściereczką i pozbyć się zabrudzeń. Pranie butów narciarskich i snowboardowych, nie jest najlepszym pomysłem. Szczególnie tych zaopatrzonych w technologię do customizacji, czyli posiadają możliwość dopasowania się do stóp właściciela. Pranie takie sprzętu może rozformować buty, doprowadzić do ich uszkodzenia lub nawet zniszczenia. Podobnie sprawa wyglada w przypadku wszelkich butów z membranami w tym GORE-TEX. Dlatego zachęcamy do skorzystania z usługi odświerzenia, która nie ma wpływu na warunki gwarancyjne czyszczonego produktu.

Usługa Sterylizacji Obuwia

Usługa Sterylizacji Obuwia
Usługa sterylizacji polega na pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu i bakterii z obuwia i akcesoriów sportowych. Sterylizować można każdy element odzieży i wyposażenia, który ma kontakt z ciałem lub potem.
15,00 zł

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony. Kliknij tutaj